Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Castrol Magnatec Diesel - czy nic się nie stanie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam mam pytanko otóż po przeglądnięciu forum znalazlem posta o olejach do diesli no i moj AJM jest zalany Castrolem Magnatec Diesel 10w40 (taka sama lepkosc znalazlem zapisana we wloskiej ksiazce serwisowej 10w40 serwis przy 117tys km) o klasie 505.00 a powinien niby być 505.01 ...przejechane ok 7 tys km i teraz pytanko czy nic silniczkowi sie nie stanie zlego ?? poczekac do nastepnej wymiany czy zmienic natychmiast oliwe?? czy np jak zaleje go nowa oliwa o lepkosci 5w40 505.01 pelny syntetyk nic mu sie nie stanie nie rozszczelni sie itp ?? prosze o pomoc i rozwianie moich watpliwosci

Opublikowano

a powinien niby być 505.01 ...

Nie niby. Jeżeli są określone pewne normy to powinno się ich przestrzegać

Uważaj na PD

Dlaczego nie zalewasz na stacji benzyny tylko ON ?

Tu masz wątek o olejach. W pierwszym poście jest napisane co i gdzie

http://www.a4-klub.pl/smf/all_tdi_jaki_olej_do_tdi-t15435.0.html

Opublikowano
Dlaczego nie zalewasz na stacji benzyny tylko ON ?

Przecież AJM to diesel PD , więc o co chodzi.

Norma dla PD to miedzy innymi 505.01, sprawdź czy ta 505 .00 nadaje sie do PD,

Opublikowano
Dlaczego nie zalewasz na stacji benzyny tylko ON ?

Przecież AJM to diesel PD , więc o co chodzi.

Norma dla PD to miedzy innymi 505.01, sprawdź czy ta 505 .00 nadaje sie do PD,

Do PD jest 505.01 Do PD z DPF 507

505.00 jest do silników bez PD

Zapytałem czy skoro silnik jest zasilany ON to dlaczego nie leje benzyny :)

To samo sie ma do oleju. Są normy to je przestrzegajmy a unikniemy kłopotów

Opublikowano

do PD tylko i wyłącznie 505.01,pompo wtryski są smarowane olejem,olej o tej normie ma dodany azotek litu i dwusiarczek molibdenu (co służy m.in. smarowaniu pompowtrysków).

Opublikowano

Magnatec nie nadaje się do tego silnika!! Tylko olej z normą 505.01. W PD jeżeli będziesz lał olej nie spełniający tej normy to najczęściej wyciera się wałek rozrządu i głowica do roboty :evil:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.