Skocz do zawartości
IGNOROWANY

4096 - Bank 1: CMP Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28)


TmZ

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuję Waszej pomocy we wstępnej diagnozie.

Pacjent:

A4 B8 2.0 TFSI CDNC 155kW

Kilka dni temu pojawił się u mnie Check Engine i jedynym problemem zauważonym przeze mnie był fakt, że przy odpalaniu rozrusznik kręcił o ok sekundę dłużej niż zwykle.

Po podpięciu pod komputer pokazało błąd:

4096 - Bank 1: CMP Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28)
P0016 00 [236] - Incorrect Correlation
MIL ON - Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 3
Mileage: 205069 km
Date: 2017.01.02
Time: 14:30:36

Po wykasowaniu błędu problem z dłuższym odpalaniem ustał i błąd już nie powrócił. Jednak po kilku dniach znów jest to samo, a więc to nie był jakiś przypadkowy błąd.

Po przeszperaniu internetu większość osób podpowiadała, że oznacza to zużyty rozrząd.Jednak ja niecałe 10 tys km temu zrobiłem kapitalkę silnika (brał olej) + robiony był rozrząd. Na całą robotę mam roczną gwarancję...

Stąd moje pytanie, co to może być? Zanim zacznę się wykłócać z mechanikami, którzy to robili chciałbym zasięgnąć Waszej porady ew. jakiś namiar na kumatego mechanika na Dolnym Śląsku, który mógłby zdiagnozować przyczynę. Naprawa silnika była robiona na drugim końcu Polski, także zanim tam pojadę chciałbym już znać temat.

Jakieś pomysły? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie kogoś na Dolnym Śląsku kto mógłby do tego zajrzeć i ew. poprawić?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to normalne, że błąd wyskoczył teraz? Tak na chłopski rozum, jeśli mechanicy źle ustawiliby rozrząd to błąd powinno wywalić od razu a nie po kilku miesiącach.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek może się troszkę rozciągną i błąd się pojawił. Przy tym błędzie często na zimnym silniku jak zaczniesz go kręcić w okolice 2000 obrotów lubi migać kontrolka świec żarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2017 o 16:58, komoornik napisał:

Pasek rozrządu i świece żarowe w 2.0 TFSI?

Wybacz.  Odniosłem się do postu wyżej mając na myśli że nic dziwnego w tym że błąd wyskoczył po jakimś czasie od wymiany rozrządu,  a nie spojrzałem na pierwszy post. Więc masz racje w tym przypadku kontrolka nie będzie migać.:facepalm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawa jest już wyjaśniona, zostawię tutaj informację dla potomnych, bo może się komuś przydać. 

Przyczyną błędu: 

Cytuj
4096 - Bank 1: CMP Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28)
P0016 00 [236] - Incorrect Correlation
MIL ON - Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear

jest problem z rozrządem.

Jeśli komuś pojawi się taki błąd to proponuję od razu władować auto na lawetę i wieźć do mechanika nawet jeśli ten rozrząd mieliście robiony całkiem niedawno (tak jak u mnie).  W moim przypadku okazał się wadliwy napinacz łańcucha w którym rozeszła się obudowa i nieprawidłowo napinał łańcuch. W konsekwencji rozrząd przeskoczył i głowica dostała po tyłku. Szczęście w nieszczęściu, że na ów robotę miałem gwarancję także obyło się bez strat materialnych.

Edytowane przez TmZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...