Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Choinka kontrolek - ładowanie, problem z jazdą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,
posidam Audi A4 B6 2,5TDI 155KM, 2001r. Wczoraj po odpaleniu auta zaświeciła mi się kontrolka akumulatora - silnik pracował normalnie, po odczekaniu chwili i skrobaniu szyb wyjechałem na drogę, po chwili zgasło mi podświetlenie zegarów, nie działały wycieraczki, tylne światła (pozycja stop) - działały tylko światła przód (bez pozycji), wentylacja załączała się i wyłączała, silnik zaczął "rzęzić", po chwili zapaliły się kontroli: ESP,ABS,AIR BAG oraz co chwilę migała kontrolka (P) hamulca postojowego. Auto straciło moc, zjechałem na pobliski parking, wyłączyłem wszystkie odbiorniki prądu - po dłuższej chwili, postanowiłem spróbować jechać, zapaliłem światła i wtedy samochód zgasł.
Znajomy odpalił mnie na "kable" - po odpaleniu wszystko normalnie, przejechałem około 30 kilometrów, pod koniec zapaliła się kontrola akumulatora, po podjechaniu pod dom. Dziś rano, wcześniej zszedłem aby odpalić auto - odpaliło bez problemu, po 5 minutach pracy zaczęło skakać na obrotach i zgasło. Próba ponownego odpalenia i nic - jakby padł akumulator. Nie próbowałem już na kable po śpieszyłem się do pracy.
Proszę o pomoc, rady co to może być?

Dodaję, że temperatura u mnie to -9 st.

Pozdrawiam

Opublikowano

Ładowanie zdechło

Opublikowano
  • Autor

Alternator do regeneracji?


// Takie objawy z silnikiem jak nie ma ładowania? brak mocy, nie chce jechać?

Edytowane przez Lokki007

Opublikowano

Alternator do regeneracji?

Miernik masz?

Edytowane przez _quattro_

Opublikowano
  • Autor

Alternator do regeneracji?

Miernik masz?

Znajdzie się gdzieś w domu - jakie napięcie powinno być i gdzie dokładnie sprawdzać?

Opublikowano

Alternator do regeneracji?

Miernik masz?

Znajdzie się gdzieś w domu - jakie napięcie powinno być i gdzie dokładnie sprawdzać?

Podładować byś musiał aku żeby odpalił w ogóle. Na klemach aku, przy wolnych obrotach 14-14.4

Opublikowano
  • Autor

Alternator do regeneracji?

Miernik masz?

Znajdzie się gdzieś w domu - jakie napięcie powinno być i gdzie dokładnie sprawdzać?

Podładować byś musiał aku żeby odpalił w ogóle. Na klemach aku, przy wolnych obrotach 14-14.4

Dziękuje za odpowiedź, sprawdzę dziś wieczorem i dam znać.

Opublikowano

Jeszcze jak bedzie 13.8 to bedzie wszystko chodzilo normalnie ale zblizalby sie juz czas do naprawy. Alternatora.

Opublikowano
  • Autor

Witam,

Napięcie to 11.94 po naładowaniu akumulatora i jeździe bez świateł udało mi sie dojechać do garażu.

Opublikowano

A na wlaczonym silniku ile pokazuje?

Opublikowano
  • Autor

11.94 na włączonym silniku

Opublikowano

11.94 na włączonym silniku

Sprawdź jeszcze dla spokoju połączenia przewodu altek<-> aku. Ale raczej alternator do roboty

I nie jeździj nim już za dużo ba za chwilę jeszcze akumulator będziesz kupował

Opublikowano

Alternator siedzi troche roboty jest zeby dziada wycagnac

Opublikowano

Witaj ! taki sam problem miałem w swoim jakieś 2tyg temu. Powodem był Alternator !!!! gdy odałem go do regeneracji problem znikną. Szczotki były całkiem starte a łożysko stało w miejscu. Naprawa od ręki ok 1h roboty a problem znikną na długo, długo. Więc wyciągaj alternator i odaj do regeneracji. Nie masz co mierzyć ile ładuje a ile ma być. Jeżeli pojawia Ci się kontrolka od ku i nie miga a cały czas świeci nie masz ładowania i tyle. Miałem ten sam problem nie dawno ;)

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za diagnozę Panowie, czy jakieś wskazówki co do wyciagnięcia samego alternatora? Już powoli rozkręcam wszystko ale za bardzo nie wiem jak najlepiej sie do tego zabrać.

Opublikowano

Nie masz co mierzyć ile ładuje a ile ma być.

:facepalm:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.