Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuknięcie przy skręcaniu w obie strony. Podczas jazdy i na postoju.


golfagn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem niby taki jakich pełno na forum, ale nie do końca: nie ważne czy jadę, stoję w miejscu, czy silnik jest włączony czy nie zawsze kiedy ruszę chociaż kawałek kierownicą słychać głośne stuknięcie.

Nie ważne czy tylko ruszę kierownicą kawałek czy do  oporu. Zawsze przy początkowym ruchu słychać jedno stuknięcie. Jak skręcam w prawo to z okolic prawego koła stuknięcie i analogicznie w lewo.

Nic nie stuka w zawieszeniu, wymienione ostatnio dolne wahacze, końcówki drążków, łączniki stabilizatora i cała maglownica. Stukać zaczęło nagle. Płynu nie ubywa, luzu nie czuć nic a nic, wspomaganie pracuje bdb. Luzu na kołach nie ma przy szarpaniu.

Dziwi mnie co może stukać nagle jednocześnie z obu stron? Macie jakieś pomysły? Czy w maglownicy może coś tak stukać czy szukać innej przyczyny? Sprawdzę, czy sam magiel się nie poluzował. Nie mam możliwości skorzystać z usług mechanika do przyszłego tygodnia a muszę codziennie jeździć...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mcpherson? Miałem tak kiedyś w golfie że sprężyna przeskakiwała i przy kręceniu było słychać takie pojedyncze stukniecie

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też do sprawdzenia, generalnie jak pokręciłem do oporu od prawej do lewej to przestało. Ale dzisiaj rano znowu to samo. Jutro dam nurka pod auto jak pogoda będzie choć trochę sprzyjała.

Dziwi mnie tylko, czemu z 2 stron w zależności w którą stronę skręcę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimno, grypa mnie trzyma i nie mogę sprawdzić nic więcej niestety nadal. Ale jadąc do łapiducha nie wyczułem nic a nic tego stukania. Dodam tylko, że przymrozek lekki złapał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszły cieplejsze dni i zauważyłem, że rano, kiedy jest zimno zazwyczaj stuka. A jak jest cieplej już nie stuka... :)

Czy ktoś ma nowy pomysł? Dodatkowo (nie wiem, czy ma to coś wspólnego) rano przez pierwszy 1km słychać terkotanie jakby jakaś osłona ocierała o coś podczas przyśpieszania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kiedyś miałem po wymianie gum na przegubach. Podczas wymiany musialem gdzies zachaczyć i urwały się spinki od takiej osłony za nadkolem i zwisała nad półośką i przy skrętach też jakoś prężyła i pukała. Musisz się położyć pod auto i wszystko dokładnie obejrzeć

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...