Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Mrugająca elektryka


Macieknd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem A4 B5 1999r. 1,9TDI i mam z nim problem od samego początku. Zegary zapalają się i gasną, zapalają się i gasną. Mrugają nieregularnie. Resetuje się licznik kilometrów dzienny ponadto nie działa obrotomierz i prędkościomierz. Po przejechaniu +- 16km (jestem to w stanie aż tak dokładnie określić, bo tyle mam do pracy) zaczynają normalnie działać, i działają aż do momentu postawienia na dłuższy czas, wtedy jak postoi znów zaczyna się to dziać. Ponadto jak działa i wyłączę i włączę światła mijania, to zamruga kilka razy i zaczynają normalnie działać. Jak już zaczną działać, to i obrotomierz i prędkościomierz działa. Byłem u mechanika, ale nie potrafił zrobić. Patrzył tylko pod kierownicą, do komputera nie podpinał.

Co to może być, proszę o pomoc.

Pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz licznik - JAEGER czy VDO ???? Jak Jaeger to napewno padł Ci procesor - miałem to samo - koszt naprawy około 400-500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam firmy, mogę jedynie powiedzieć, że licznik kilometrów mam w prawym zegarze elektroniczny, a w lewym zegarze mam elektroniczny zegarek i datownik. Termometr mam w środkowym jednym dużym wyświetlaczu, niczym nie poprzedzielanym. Jeżeli to Jaeger to mógł to uszkodzić poprzedni właściciel np. cofając licznik (po przebiegu domniemam, że jest cofnięty)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo ale tylko jak jest zimno tzn ok -8 stopni. Strasznie mnie to denerwuje ja wszystko predkosciomierz obrotomierz i wiele innych wskazników ci miga i wariuje nie wiadomo o co chodzi. Jak ktos wie co jest przyczyna to niech napisze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo ale tylko jak jest zimno tzn ok -8 stopni. Strasznie mnie to denerwuje ja wszystko predkosciomierz obrotomierz i wiele innych wskazników ci miga i wariuje nie wiadomo o co chodzi. Jak ktos wie co jest przyczyna to niech napisze!

W roczniku 2000 to na 90% padnięty procesor Motoroli w liczniku Jaeger.

Koszt naprawy http://allegro.pl/item517709026_licznik_audi_a3_a4_a6_a8_tt_reli_jager_naprawa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za :ot: ale mam następujące pytanie; jak stwierdzić jaki ma się licznik JAEGERa czy VDO :?:

Po ViN-e czy wlepce z kodami wyposażenia jest to możliwe, czy trzeba wybebeszać ze środka całe zegary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie śrubki , odpinasz wtyczki i wyciągasz zegary. Z tyłu jest napisany numer i firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba będę się musiał pobawić w "małego rezacza" :decayed: bo ten problem cały czas nie znalazł rozwiązania

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_komputer_nie_sygnalizuje_otwartych_drzwi-t48442.0.html

:disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...