Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wolnymi obrotami silnika - Pomocy


Daro1003

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Daro1003 napisał:

Znajomy mechanik miał problem z autem który jeden wtrysk lał i okazał się wtedy właśnie sterownik. Sterownik taki posiadam tylko problem z ABS bo zapala i zaraz gaśnie dałem już elektronikowi samochodowemu ten sterownik i się okaże podobno w moim modelu audi jest problem z tym.

Kolego jak już to nie ABS tylko IMMOBILIZER ;) jest sposób na immo, możesz kupić emulator na allegro od 70 zł jest, 3 kabelki proste połączenie i masz wyłączony immobilizer ;) ale no, nic poczekamy co tam porobi ten elektronik

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa wstyd pomyłka myślałem właśnie o immobilizer a napisałem ABS.

Elektronik zabrał sterownik coś kombinował wczesnej ale się mu nie udało mówił że mało jest takich egzemplarzy jak mój i nie wiadomo czy się coś uda zrobić. No zobaczymy jak narazie czekam na telefon.  Jak się nie uda to zakupie pewnie ten emulator szkoda że nie wiedziałem wcześniej bo bym olał tego elektronika ze względu na to że powiedział coś koło 200zł za to rozkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daro1003 napisał:

Aaaa wstyd pomyłka myślałem właśnie o immobilizer a napisałem ABS.

Elektronik zabrał sterownik coś kombinował wczesnej ale się mu nie udało mówił że mało jest takich egzemplarzy jak mój i nie wiadomo czy się coś uda zrobić. No zobaczymy jak narazie czekam na telefon.  Jak się nie uda to zakupie pewnie ten emulator szkoda że nie wiedziałem wcześniej bo bym olał tego elektronika ze względu na to że powiedział coś koło 200zł za to rozkodowanie.

Gorzej jak mu nie wyjdzie i powie 200 zł auto na hol :D jak dobry elektryk to zrobi jak nie to nie powinien za takie badziewie wziąć 200 zł to śmiech na sali, tak jak mówę emulator kolego kup jak elektrykowi nie wyjdzie odpinasz kostkę z płytki immo, płytkę możesz do kosza wywalić bo wcale nie bedzie ci potrzebna, będziesz miał instrukcje które kable przeciąć (będzie 3) podpinasz kabelki według instrukcji i auto śmiga, sam to zrobisz bez elektryka ;) tylko pamiętaj jakbyś w razie robił żeby nie wpinać kostkę immo w płytkę bo nie zadziała. Płytkę możesz zachować zostaje sama kostka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Daro1003 napisał:

A gdzie dokładnie jest immo ?

skrzynka bodajże biała czy siwa, jest kolo prawej nogi kierowcy pod plastikiem tunelu środkowego bardziej w stronę pedała gazu prawie nad nim nie pamietam dokładnie ale w tamtych okolicach na pewno znajdziesz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem ECU od elektronik bo trzymał tydzień i nie miał czasu zrobić zakupiłem emulator i jutro ma mi przyjść może uda się mi jutro go wpiąć.

Osobiście pomierzyłem napięcia zasilające sondę i przepływomierz i napięcie jest nie wiem co ten mechanik tam widział że mówił że niema. Sprawa wygląda tak że właśnie jak odetnę napięcie do sondy i przepływomierze wyciągając bezpiecznik 29 to samochód chodzi jak powinien. Dziś usunąłem bezpiecznik 29 i zrobiłem 60km auto ani razu nie zgasło nie spadło z obrotów i spalanie wróciło do normy. Ale to nie rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Daro1003 napisał:

Dziś odebrałem ECU od elektronik bo trzymał tydzień i nie miał czasu zrobić zakupiłem emulator i jutro ma mi przyjść może uda się mi jutro go wpiąć.

Osobiście pomierzyłem napięcia zasilające sondę i przepływomierz i napięcie jest nie wiem co ten mechanik tam widział że mówił że niema. Sprawa wygląda tak że właśnie jak odetnę napięcie do sondy i przepływomierze wyciągając bezpiecznik 29 to samochód chodzi jak powinien. Dziś usunąłem bezpiecznik 29 i zrobiłem 60km auto ani razu nie zgasło nie spadło z obrotów i spalanie wróciło do normy. Ale to nie rozwiązanie problemu.

Nie ma to jak osobiście zmierzyć napięcie, szkoda zachodu z mechanikami i elektrykami bo czasami gadają takie bzdury że tragedia, sam się przejechałem ale to mniejsza oto. Wracając do sprawy, jeśli byś miał problem z emulatorem to pisz na priv czy tutaj jak wolisz, ja tak jak pisałem wcześniej pamiętaj o tym że jak podepniesz kabelki od emulatora pod kabelki od kostki immo to nie wpinaj w płytkę kostki immo bo nie zadziała, płytki już nie wpinasz wcale, jak już zrobisz immo to sprawdź ten sterownik jeśli bedzie to samo to trzeba bedzie coś pomyśleć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam emulator.

Problem z instrukcją na stronie gdzie polecił sprzedawca niema odnośnika do audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...