Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b5 Problem z temperaturą


Bolek99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Audi A4 B5 1.9 tdi 90 km AHU. Od kilku tygodni mam problem z temperaturą. Jak się rozgrzewa to wskazówka się ruszy, a potem opadnie i czasem wstaje i złapie 90 stopni i trzyma przez chwile a potem i tak opadnie a czasem wskazówka wcale się nie ruszy nawet po przejechaniu 20 kilometrów. Na klimatroniku na kanale 49 pokazuje to samo co na blacie. Na kanale 51 wcześnie zaczyna łapać temperaturę i trzyma cały czas 90 stopni. Dodam jeszcze, że gdy czasem ma 90 stopni i się zatrzymam i pochodzi chwile ta jałowych obrotach to wskazówka opada do 60 stopni. Nawet gdy samochód nie złapie temperatury to i tak do środka leci ciepłe powietrze. Próbowałem jechać z wyłączonym klimatronikiem, z nawiewem na max zimno i max ciepło i to nic nie dało. Dodam, że wymieniłem termostat i nic się nie zmieniło.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak samo i byl to u mnie czujnik temperatury, kanal 49 podaje temp za blat a ta z kanalu 51 na ecu

Czujnik radze kupowac ori, zamienniki jakie by nie byly sa zwykle slabe i trzeba znowu wymieniac bo nawet jesli dobrze pokazuja na blat moze zle pokazywac gdy silnik zimny i np slabo bedzie auto odpalac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli silnik ma 90 stopni a pokazuje inaczej tak? I jeszcze jedno pytanie wskazowka na blacie i klimatronik kanał 49 maja jeden czujnik czy każdy ma osobny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jeden czujnik. Co wiecej to jest ten sam co podaje temp na ecu i kanal 51. Bo jest to podwojny czujnik, tzn w jednej obudowie sa dwa obwody i dlatego kostka ma 4 piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzieki wielkie. Mam nadzieje, że po wymianie czujnika bedzie wszystko w porządku.

Po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy. Dziękuję za pomoc

Edytowane przez Bolek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...