Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kod błędu P0012 - napinacz czy coś innego?


Manfred_86

Rekomendowane odpowiedzi

To może od początku. Kilka miesięcy temu mechanik wymieniał mi napinacz oraz łańcuch. Po wymianie okazało się, że napinacz ma wadę i przepuszcza olej z obudowy (otwory technologiczne przy czarnej wtyczce). Z racji tego, że nie miałem możliwości reklamacji napinacza postanowiłem zaspawać owy wyciek, ryzyk fizyk. Operacja się udała, mechanik zmontował wszystko i olej już nie cieknął. Za to na drugi dzień zapalił się "check engine". Błąd skasował kolega, ale nic to nie dało bo po 15 km wywaliło go znowu. Jeżdziłem tak jakiś czas. Ostatnio pojechałem na diagnostykę, no i pokazało dwa błędy: P0012 - przyśpieszenie wałka rozrządu (rząd 1) Nie uzyskano wartości wymaganej; P1103 - obwód grz. sondy lambda (rząd 1, czuj.1) Za mała moc. Mechanik skasował błędy i kazał przyjechać jak tylko "check" się zapali. Tak też zrobiłem, drugim razem wywaliło tylko błąd P0012. Pojechałem do mechanika tego co robił rozrząd. Mechanik rozebrał wszystko i posprawdzał, rozrząd jest ustawiony dobrze, wszystkie parametry ok, przynajmniej tak twierdzi. Po złożeniu znowu ten sam błąd. Mechanik mówi, że to może być wina tego napinacza. Oprócz tego, mam jeszcze taki objaw, że na wolnych obrotach czasami szarpnie silnikiem. Na zimnym mocniej, na ciepłym mniej, ale nie wiem czy ma to jakiś związek, ponieważ taki objaw miałem już od samego początku użytkowania auta, czyli jakieś 1,5 roku. Ktos coś może mi poradzić, co robić dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuj mamone na nowy napinacz. Miałem podobny objaw lecz wywalał błąd z nieprawidłowymi fazami rozrządu. Auto jeździło normalnie, moc była do momentu wywalenia checka na desce.  Nawet dzwoniliśmy do aso audi w tej sprawie i twierdzili z przekonaniem ze to na bank napinacz jest problemem.

Po wymianie na inny pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...