Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw naprawczy przewodów klapy bagażnika sedan A4 B6


andrew01

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

padło mi dzisiaj oświetlenie tablicy i bagażnika (sedan), oczywiście przyczyną połamane przewody w przelotce, dokładnie to przewód masowy był urwany. Znalazłem jeszcze jeden ledwo się trzymający i go zlutowałem. Niestety stan pozostałych był raczej kiepski, izolacja popękana, a sam przewód masowy był straszliwie twardy w miejscu pęknięcia. Jako, że nie mam składanej tylnej kanapy to chciałbym się jakiś zabezpieczyć na wypadek niespodzianek z otwarciem bagażnika. Znalazłem zestaw naprawczy przewodów klapy bagażnika, czyli cześć wiązki z przelotką:

https://www.czesciauto24.pl/vemo/2291009

Pytanie czy ktoś coś takiego robił? Jest sens? Może inne rozwiązania?

Myślałem też o wiązce używanej ale z racji jej wieku stan przewodów może być podobny.

Pozdrawiam
Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz  że 200 zł za trochę kabelków to jest gruuba przesada ? 30 min wolnego czasu, cyna, lutownica i jest po problemie.Nie ty pierwszy i nie ostatni będzie to robił a wielu już to robiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że przesada,... Mam jednak obawy czy zwykły kabelek wielożyłowy nie popęka po jednym sezonie.... Jakiego rodzaju powinna być izolacja aby wytrzymał dłuższy czas? Jakieś żelowe może czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Masz auto 12 sto letnie i przewody które teraz masz naprawić też tyle lat wytrzymały więc jeśli nawet naprawisz takimi samymi przewodami jak miałeś to znowu wytrzymają drugie 12 lat. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie szukam dziury w całym ale wątpię aby zwykłe przewody wytrzymały tyle samo....  No ale nie ma innego wyjścia, jak kupić przewody i to ogarnąć mniejszym kosztem.

Zawartość dodana 2 minutes later

Przy okazji, ma ktoś może rozpiskę przewodów w przelotce klapy w sedanie? 

Zawartość dodana 14 minutes later

Widzę, że są na aledrogo dostępne przewody silikonowe, stosował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...