Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6] Problem ze ściaganiem.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam klubowiczów,

W listopadzie zostały wymieniony komplet wahaczy przednich oraz tuleje sanek (o ile nic nie przekręciłem info od mechanika), po czym była robiona zbieżność (przód, tył) a auto zachowuje się bardzo dziwnie:

- auto nigdy nie jedzie prosto, na prostej drodze ucieka w lewo albo prawo dosłownie dotknięcie kierownicy powoduje zmianę kierunku,

- przy większej prędkości na autostradzie ok 120-140 km/h na prostym odcinku drogi jedzie kilkadziesiąt metrów prosto i momentalnie leci w prawo.

Była sprawdzana kilkukrotnie zbieżność zawsze jak to mówią wychodzi książkowo, byłem u kilku mechaników sprawdzane były czujniki położenia kierownicy jakieś cuda jeszcze, nawet wahacze poszły na gwarancję i założony inny komplet.

A przyjemnej jazdy autem zostały nici.

Może ktoś się spotkał z podobnym problemem podpowie co sprawdzić, gdzie może leżeć przyczyna?

Opublikowano

po pierwsze to po takim zabiegu potrzeba geometrii, a nie zbieżności.

amortyzatory sprawdzałeś? moje b6 też latało na boki na oryginalnych amorach, teraz na nowych monroe jest spokój.

Opublikowano

Zrób geometrie w 3d i będzie spokój. W innym wypadku zaraz wyząbkują się opony.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
8 godzin temu, tracer123 napisał:

po pierwsze to po takim zabiegu potrzeba geometrii, a nie zbieżności.

amortyzatory sprawdzałeś? moje b6 też latało na boki na oryginalnych amorach, teraz na nowych monroe jest spokój.

Amortyzatory były sprawdzane na trzepakach i wyszło, że są ok.

Co do zbieżności to źle napisałem była oczywiście robiona pełna geometria przód, tył - i twierdzą że jest ustawione książkowo a auto wariuje.

Sprawdzane też były felgi i opony.

Edytowane przez maro_a

Opublikowano
  • Autor

Pojechałem na geometrię 3d w inne miejsce jeszcze.  Okazało się że jednak nie jest tak super (chociaż wydruk z poprzedniego miejsca był cały na zielono). Dokonali poprawek ale kąt pochylenia dalej jest na czerwono, powiedzieli że tego się nie da regulować, że można próbować wymieniać amortyzatory ale to może też nic nie dać, że przyjeżdżają auta z dużo gorszymi parametrami i jeżdżą ok.

Czy uważacie że wymiana amorów może coś tu pomóc? Auto dalej pływa po drodze wystarczy dotknięcie kierownicy dosłownie.

Może jest ktoś w stanie polecić jakiegoś magika w Krakowie co sobie z tym poradzi. Bo byłym już w kilku warsztatach i nikt nie wie o co chodzi.

geometria.png

Opublikowano

Pochylenie koła to może być problem ze zwrotnicą. Mam podobny problem lekko ponad normę po wjeba... w Polską dziurę w asfalcie wymieniłem zwrotnice i koleś od razu powiedział że tak będzie.
Lekkie odchylenia od norm ale u mnie czuję to dopiero przy hmmm 180-190km/h.
Sam zobaczę co będzie na letnich 18ach.
Jak dalej będę czuł delikatne wibracje to wymieniam zwrotnice na inną.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
Dnia 25.02.2017 o 18:24, maro_a napisał:

Pojechałem na geometrię 3d w inne miejsce jeszcze.  Okazało się że jednak nie jest tak super (chociaż wydruk z poprzedniego miejsca był cały na zielono). Dokonali poprawek ale kąt pochylenia dalej jest na czerwono, powiedzieli że tego się nie da regulować, że można próbować wymieniać amortyzatory ale to może też nic nie dać, że przyjeżdżają auta z dużo gorszymi parametrami i jeżdżą ok.

Czy uważacie że wymiana amorów może coś tu pomóc? Auto dalej pływa po drodze wystarczy dotknięcie kierownicy dosłownie.

Może jest ktoś w stanie polecić jakiegoś magika w Krakowie co sobie z tym poradzi. Bo byłym już w kilku warsztatach i nikt nie wie o co chodzi.

geometria.png

A czy może ktoś zinterpretować czym jest przesunięcie kół na osi oraz nierównoległość osi ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.