Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B6 1.8T BEX, problem z przeładowaniem, upuszczający DV

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Pany! Pacjent A4 B6 1.8t Bex, podczas gwałtownego przyspieszania przy 2800-3000 obrotów z gazem w podłodze słychać jakby DV upuszczało powietrze ?, co nie powinno mieć miejsca. Z tego co się orientuję DV powinno upuszać gdy zdejmiemy nogę z gazu. Dodam że DV jest podłączony bezpośrednio do kolektora dolotowego, zawór n249 został ominiety. Jak zrobić logi? Które bloki.

Prosze o pomoc ?

Edytowane przez Bartek Biegun

Opublikowano

Co do logów to standardowo 003+020, 002+033 i 115+118. Zapinasz trzeci bieg, 2k rpm i but w podłodze pod odcinkę.

Ciekawi mnie, w jaki sposób słychać ten popuszczający DV? ^^ No i zdecyduj się na coś :P. W poście "spadku ciśnienia", a w temacie "problem z przeładowaniem".

Opublikowano
  • Autor

Sorry, już poprawiłem ?. Chciałem wrzucić filmik ale nie mógł się załadować. Mogę Ci go wysłać na Fb to oceniasz sam. Miałeś podobny problem?

Opublikowano

Możesz wrzucić na https://vid.me/   i wrzucić linka :).
 

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, X18XET napisał:

Możesz wrzucić na https://vid.me/   i wrzucić linka :).
 

@X18XET https://vid.me/Vg8J     tutaj masz link, słychać ten dźwięk w 3 sekundzie filmiku. 

Opublikowano

Cytując klasyka : "Panie, kto panu tak spi#$%^lił?!". Nie wspominałeś, że masz zrobionego softa :P.

Ogólnie masz zadane ciśnienie trochę ponad 1bar, tyle że przy tych ~3k rpm rośnie do ponad 1,5 bara. Domyślam się, że może to mieć związek z wysterowaniem N75 prawie na maksa.

W logach to wygląda tak, że N75 jest wysterowany na 9x%, ciśnienie rośnie do > 1,5 bara i nagle (w okolicach 3k rpm) wysterowanie N75 spada do 7x%, a doładowanie spada do 1 bara, potem wraca na 1,2 i delikatnie opada do samego odcięcia. Może stąd właśnie ten dźwięk - 0,5 bara nadmiaru gdzieś ulatuje :P.

Jak to po chipie - wtryski raczej więcej nie "naleją", ale o dziwo nie są zapętlone, chociaż patrząc na lambdę brakuje trochę paliwa.

No ale zapłony to masz tragiczne :/. Cofa na każdym cylindrze praktycznie od samego dołu.

Nasuwa się kilka pytań:

- od kiedy auto ma tego softa?

- kiedy wymieniałeś świece/cewki?

- od kiedy słyszysz ten dźwięk przy 3k rpm?

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.