Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Spada temperatura


mat a4

Rekomendowane odpowiedzi

zmieniłem termostat na orginal z ASO i spada temperatura na liczniku z 90 na 85 stopni gdy jadę z góry na puszczonym gazie i temperatura na klimatroniku ustawiona na 23 stopnie: na dworze temperatura -7 stopni termostat dalej walniety czy cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest to mozliwe, zimne dni , tak jak piszesz - 7 stopni, w dodatku pobierasz cieplo ogrzewając auto, ale może jeszcze ktoś się wypowie , by potwierdzić , że wszystko ok. A jaką temperature płynu masz na klimatroniku?, Wpisz w szukajce forumowej haslo kody klimatronika i poczytaj o tym , jezeli nie wiesz o co mi chodzi. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na klimatroniku przy - 9C jest 81-83 C, przy wyłączonym ogrzewaniu 86 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat masz w porządku :) Gdyby był walnięty to nie osiągnąłbyś 90C. Ja zauważyłem to samo w mojej A4... Dzisiaj przy -18C na dworze i po uzyskaniu 90 stopni podkręciłem ogrzewanie na klimatroniku. Temperatura zaczęła spadać, a szczególnie jak się zatrzymałem i samochód był na biegu jałowym. Według mnie jest wszystko dobrze i nie ma co się martwic :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo przy -14C jadąc mam 90C a jak zatrzymam się na światłach zaraz spada do 80 albo nawet mniej. Ciepło silnikowi odpiera nagrzewnica która ogrzewa środek auta. Wszystko raczej jest ok, TDI już tak ma że mało wydziela ciepła dlatego mniej pali. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że to normalna sytuacja ...sam się dzisiaj zdziwiłem jak stanąłem w korku przez 10 min nie ruszając się z miejsca i temeratura spadła do ok 75-80 stopni a mróz był -14 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wszyscy w dobrym kierunku idziemy.. bo poprostu jak kazdy wie nagrzewnica korzysta z ciepla gorącego płynu naszej Audiczki, przepływająca przez ową nagrzewnice a przez nią powietrze i wlatuje do kabiny.. przy niskich temperaturach ogolnie samochodom jest ciezko uzyskac stałą temperature jak w lato... poprostu wlaczamy sobie ogrzewanie i powietrze z dworu ochladza gorącą wode z nagrzewnicy i wpada do kabiny a tym samym woda staje sie trochu zimniejsza i temperaturka spada wszystko jest ok.. u mnie temp mam teraz na 83 - 86 chyba ze dobrze nacieram na wysokich obrotach to 90 non stop hehe :evil: a tak poza tym powiem wam co powiedzial mi kolega z ASO.. cyt "Silniki 1.9 TDI AFN ciężko sie nagrzewają..." tak mówia też mechanicy :0 a wiec spokojna głowa... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odpowietrzalem uklad chlodzenia to przez ta mala dziurke na wezu od nagrzewnicy ma leciec plyn a u mnie nic nie lecialo i zauwazylem ze ten dolny waz jest cieply tylko 10 cm od termostatu a dalej jest zimny a na klimatroniku bylo 95 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...