Skocz do zawartości
IGNOROWANY

235/40 vs 225/40 r18


Krzysieqq

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Stoje przed wyborem opon na lato do tej felgi: http://www.original-felgen.com/8e0601025ab1h7.html z boku na drzwiach mam jeden polecany rozmiar 235/40 R18 stąd moje watpliwości, z opini słyszałem że większość poleca do r18 225. Lepiej zakładać będzie 235/40 czy  jednak 225/40 jazda głównie miasto, od czasu do czasu jakaś trasa ? Z waszych doświadczeń jak będzie się lepiej jeździło i wyglądało ?
 

Edytowane przez Krzysieqq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 235/40 a teraz mam 225/40. O wiele większy komfort na 225/40 tzn przede wszystkim samochód nie pływa tak w koleinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo mniejsza szerokość to mniejsze spalanie i mniej pływa na koleinach, ale to tez mniejsza powierzchnia styku opony z nawierzchnią czyli mniejsza przyczepność :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz quattro, więc z przyczepnością powinno być o wiele lepiej niż w ośce ;). Wybierz dobrej klasy opony i nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli większość czasu jeździsz po mieście to również proponuje 225. No chyba, że chcesz zaoszczędzić na karnecie do siłowni :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no w grę wchodzą aktualnie tylko 235( wg zaleceń producenta) lub 225 wg. zaleceń większości osób, najśmieszniejsze jest to że kupiłem auto na zimówkach 245/45 wyglądają jak nówki więc pewnie jeszcze na kolejną zimę w nich przejadę się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Krzysieqq napisał:

@Kubal2216

a odczułeś jakiś spadek spalania czy przy tak małej zmianie nie ma żadnego ?

Raczej nie odczułem różnicy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubal2216 napisał:

Raczej nie odczułem różnicy.

 

 

Bo aktualnie jak poruszam się na 245/45 (zimowe) to mam spalanie w granicach 14l pb95 ;) Mogłoby być mniej bo za dużo nie depcze i cały czas szukam przyczyny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zimą 205/55 R16 a latem 225/40 R18. Latem mam teoretycznie większe spalanie LPG niż zimą (zimą dochodzi jeszcze PB).

No i Ty masz quattro, więc to też zmienia postać rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...