Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolna abs sie zapala po krótkiej chwili od ruszenia


Puno95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem mianowicie po ruszeniu i przejechaniu kilka kilometrow włącza mi sie kontrolka abs przed zapaleniem sie abs przy hamowaniu slychac dziwne dźwięki  i hamulce nie sa w 100% sprawe a po wlaczeniu sie kontrolki hamulce dzialaja normalnie. nie dawno wymieniałem gume na przegłubie z przodu od strony kierowcy czy mechanik mógł  mi cos uszkodzic? jakie moga byc tego przyczyna i koszt naprawy ?? jesli by ktos byl chetny ze slaska(żory) zerknąć na to usterke prosze o komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź vagiem a jak nie masz to kogoś poszukaj kto ma, lub kup, bardzo przydatne urządzenie. Co do problemu to są dwie opcje, albo któryś czujnik ABS kończy żywotność albo po wymianie przegubu "mechanik" nie oczyścił czujnika z brudu przed włożeniem nowego przegubu i czujnik podaje złe wartości a te "dziwne dźwięki" to pewnie chodzi ci o drganie pedału hamulca (załączanie się ABS) przy samym końcu hamowania co jest skutkiem zabrudzonego któregoś z 4 czujników. Rozwiązanie jest takie, jeśli masz tą sprężynkę przy końcu hamowania to należałoby sprawdzić odczyty vagiem wszystkich 4 czujników gdyż może któryś przekłamywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobij czujnik i będzie git. Mechanik d...pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...