Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka opona żeby uzyskać naciąg?


foris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zakupić felgi 17 cali 8j et43. I zastanawiam się jakie opony będą pasować żeby uzyskać lekki naciąg? Jest sens w ogóle stosować naciąg? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych parametrach nie ma żadnego sensu. Naciąg stosujesz w celu schowania bieżnika opony w błotniku przy szerokich felgach i niskim zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z góry ma trochę racji, bona 8j zrobi się rowerowo.

Jeśli chcesz naciąg to 3 rozmiary:

195/40/17 - delikatny naciąg i jeszcze coś komfortu zostanie

195/35/17 - większy naciąg,niższy profil i będzie mniej wygodnie

185/35/17 - konkret naciąg, ale dla mnie będzie to wyglądało zabawnie. Często golfy 2 mają coś takiego jak są wąskie rolki i dla mnie mocno średnio to wygląda.

Od siebie powiem Ci, że nie porywałbym się z motyką na księżyc i albo wrzucił to 195/40 albo sprzedał i kupił 18, bo zapewne i tak w końcu to zrobisz, bo stwierdzam że jeśli chcesz naciągi to ma być nisko,a na 17 to Ty na prostej drodze będziesz haczył i kamyki nawet, bo bebechy będą dosłownie leżały na ziemi. Skoro dopiero chcesz kupić felgi, chcesz naciąg to kup 18 w 8.5j chociaż na przód i 9.5j na tył. Wtedy polecam od siebie 205/40 na przód i 215/40 na tył, ewentualnie dla hardkoru o 1cm mniej na opone. Czemu nie 35 profil na mocniejszy naciąg? Rolka lepiej wygląda może na naleśnikach ale gwarantuje, że przodu nie będzie Ci łatwo spasować. Walczyłem z tym rok temu i teraz z własnej upartości próbuję jeszcze raz z większym dystansem, jak się nie uda to idę za rok w 40 profil. Jeździć przynajmniej będzie się normalniej przy okzji :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło na to ,że dorwałem felgi 18 calowe 8j . Czy opony 215/40/18 będą odpowiednie ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...