Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycie w skrzyni biegów?


HEIDENN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam audi a4 b6 2.4 v6 ze skrzynia automatyczną multitronic z 2004 roku. Od pewnego czasu podczas jazdy zaczęło być słychać delikatne wycie (jakby łożysko). Mam wrażenie, że ten dźwięk wydobywa się ze skrzyni biegów. Skrzynia pracuję idealnie tzn. zero szarpnięć itp.  Sprawa jest o tyle dziwna, że to wycie słychać tylko podczas przyśpieszania w zakresie prędkości ok. 70 - 80 km/h.... poniżej 70 oraz pow. 80 jest cichutko. Olej wymieniony był 40 tyś. km temu. Może macie jakieś pomysły jaka może być tego przyczyna?

Edytowane przez HEIDENN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Mieliłem temat 2 miesiące i nic. Trzeba jechać do Bartka.
Może tak zlot multitroników u niego zrobimy[emoji16][emoji16][emoji16][emoji16][emoji16][emoji16].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Okazało się, że przyczyną była lewa półoś, która była za długa. Poprzedni właściciel wymienił ją na zamiennik firmy LAUBER model 88.2775, który jest o 4 mm dłuższy od oryginału. Powodowało to naprężenia, dzięki którym auto wpadało w rezonans który oprócz drgań generował dźwięk przypominający uszkodzone łożysko. Sprawę rozwiązała wymiana półosi na oryginalną używaną (koszt - 100 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...