Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samoregulator ręcznego


Majk009

Rekomendowane odpowiedzi

Z zacisku hamulcowego zaczął lecieć płyn i winą jest sworzeń dźwigni hamulca ręcznego. Na allegro można kupić sam sworzeń lub cały samoregulator - tylko nie bardzo wiem jak rozebrać samoregulator.

Razem z samoregulatorem mam zamiar wymienić tulejkę oraz oczywiście uszczelniacze.

Ten samoregulator będzie pasował do żeliwnego zacisku? Na zdjęciu wygląda identycznie jednak mogą być różnice w rzeczywistości :)

link do aukcji z samoregulatorem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem sam sworzeń w samoregulatorze, trzeba odgiąć te blaszki które go trzymają ( jest ich 6, widać na tej aukcji), musisz tylko uważać żeby nie pogubić kulek które pod nim są. Później ściskasz na imadle i zaklepujesz z powrotem te blaszki. Wymiana miedzianej tulejki obowiązkowa. Musisz mieć długie szczypce żeby wyciągnąć segera z zacisku. Ja to robiłem z 2 lata temu działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten będzie dobry?

sworzen

Nie mam teraz tego przed sobą ale jak odegnę te blaszki to ściągam nazwę to podkładką :) z otworem i wtedy ten sworzeń?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Majk009 napisał:

Ten będzie dobry?

sworzen

Nie mam teraz tego przed sobą ale jak odegnę te blaszki to ściągam nazwę to podkładką :) z otworem i wtedy ten sworzeń?

 

Ten sam zamawiałem nawet z tej aukcji chyba. Odginasz blaszki i wszystko schodzi tylko uważaj żeby ci kulki sie nie zgubiły, są one pomiędzy tą podkładką a sworzniem w tych rowkach, przy demontażu wypadają więc trzeba je mieć na oku :)

Edytowane przez ayew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...