Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] POWAŻNY PROBLEM PROSZĘ O POMOC


skrzynia87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o wyrozumiałość bo to mój pierwszy temat na tym forum.Mam Audi A4 97r. 1.8(125km) mam problem z grzaniem zwłaszcza teraz przy temperaturach -10. Przy wyłączonym obiegu wewnętrznym z nawiewów leci zimne powietrze, wskaźnik pokazuje temperaturę silnika ok 90C, nie wiem kompletnie co zrobić. A nadmienię jeszcze jeden mankament przy włączeniu silnika cały czas pracuje wentylator przy chłodnicy, czy tak powinno być nawet gdy silnik jest zimny? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo termostat masz uszkodzony i za szybko włącza obieg w układzie chłodzenia, albo któryś czujnik. Typowa przypadłość każdego samochodu. Każdy mechanik to naprawi. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe dlaczego pokazuje mu na blacie 90stopni :mysli: sprawdz temperature jaką pokazuje ci na klimatroniku. kody i sposób sprawdzania znajdziesz na faq. jezeli na klimatroniku tez bedziesz miał ok 90stopni to trzeba bedzie podpiąc vaga zeby sprawdzic czujniki, jezeli nie to prawdopodobnie termostat do wymiany, oczywiscie polecam ori.

dodatkowo sprawdz stan płynu chłodzącego, moze zapowietrzył sie układ, lub przytkana jest nagrzewnica, przyczyn moze byc wiele, tak samo jak wątków poswieconych takiemu zagadnieniu. poszukaj, poczytaj napewno znajdziesz odpowiedz.

podstawą jest zebys ustalił czy silnik sie dogrzewa zeczywiscie do 90 stopni czy nie. [br]Dopisany: 07 Styczeń 2009, 16:13_________________________________________________co do wentylatora to powinien sie krecic bo jest na wiskozie. jak silnik sie nagrzewa to wiskoza sie sprzega i wiatrak kreci sie szybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - nie doczytałem o tym, że wskaźnik pokazuje 90st.

Tak jak pisze ozi_wells za zimny nawiew może być odpowiedzialny klimatronik, o ile jest w Twoim Audi. Najprawdopodobniej bez VAGa się nie obejdzie.

Informacji na ten temat szukaj w dziale KLIMATYZACJA. Powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...