Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierównomierne przyspieszanie/ szarpanie


wetheppl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z B5 Quattro tip tronic z 2000r. Po jakimś czasie w trasie auto przestaje równomiernie przyspieszać, szarpie, odczucie jest podobne do tego jakby przednie koła najezdzaly na kostkę brukową, silnik na postoju zaczyna skakać delikatnie na boki. Przy wrzuceniu na D lub R i noga na hamulcu nierówna praca się nasila. Silnik jest po generalce, w skrzyni świeży olej i filtr. Podobno poduchy okej.

Dzisiaj auto idzie do gazownika i nie wiem co o tym wszystkim myśleć? Jakieś pomysły za co się złapać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy są takie same na gazie jak i benzynie? Vagiem go sprawdzałeś czy nie wywala nic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz zakładam dzisiaj, także w czwartek będę wiedział jak auto zachowuje się na gazie, VAG przed i po remoncie silnika żadnych błędów nie pokazał. Podepne w piątek ponownie. Gdy oddawałem wóz parę godzin temu podczas gwałtownego ruszania spod maski słychać było metaliczny stuk, coś jakby poduszka, na jałowym można gazowac do odcinki i zero niepokojących odgłosów spod maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego szarpania to możesz sprawdzić czujnik temperatury silnika (najlepiej jak masz podmienić od kogos) miałem podobne objawy vag tez nic nie wywalał a po wymianie problem znikł , tylko w moim przypadku ciężko odpalał jak złapał 90 stopni, było by fajnie jak by ktoś bardziej doświadczony ode mnie się wypowiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...