Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7] Bagnet a ilość oleju


HanysWA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiecie może ktoś ile to jest litrów od min do max na bagnecie?

Mam kłopoty ze znikającym olejem i jestem teraz w trakcie obserwacji ile dokładnie. Wiadomo ze mogę dolać do tego poziomy co było ostatnio i w ten sposób mniej więcej dowiedzieć się ile ubyło, ale kiedyś widziałem w jednym wątku (nie znalazłem jednak przez wyszukiwarkę) ze ktoś podawał konkretne wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie

a orientujesz się może czy idzie przeprogramować komputer żeby sygnalizował niski poziom oleju na FISie szybciej anizeli jak juz dno bagnetu jest? Nie wiem czy to działa na zasadzie 0/1 (za mało\dosyć) czy może mierzy poziom i alarmuje od jakiegoś poziomu.
Wydaje mi się ze jak się pojawia info na FISie to silnik już prawie suchy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2017 o 14:37, SzczYpior_n1 napisał:

1 litr.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
 

Czy to samo tyczy się b6 ? 

I czy ma znaczenie rodzaj silnika i pojemność ? Czy wartość 1litra między nim a max będzie dla 1.8t b6 ? 

 

Edytowane przez Dominik93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2017 o 15:01, HanysWA4 napisał:

Dzieki wielkie

a orientujesz się może czy idzie przeprogramować komputer żeby sygnalizował niski poziom oleju na FISie szybciej anizeli jak juz dno bagnetu jest? Nie wiem czy to działa na zasadzie 0/1 (za mało\dosyć) czy może mierzy poziom i alarmuje od jakiegoś poziomu.
Wydaje mi się ze jak się pojawia info na FISie to silnik już prawie suchy....

U mnie jest właśnie odwrotnie. Jak woła Oil Min to jeszcze mam ze 3 - 4mm powyżej min na bagnecie. A czy idzie to przestawić nie mam pojęcia. Wiem, że w którymś bloku w VCDS pokazuje aktualny poziom oleju w mm, najniższy zanotowany poziom itp.

3 godziny temu, Dominik93 napisał:

Czy to samo tyczy się b6 ? 

I czy ma znaczenie rodzaj silnika i pojemność ? Czy wartość 1litra między nim a max będzie dla 1.8t b6 ? 

Właśnie ja mam B6 i tak jest. W B7 BFB napewno tak samo. A jak w innych silnikach to nie mam pewności, ktoś inny podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...