Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRB] Duże spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Od paru tygodni jestem w posiadaniu B7 avant z silnikiem BRB. Moją zagwozdką jest spalanie. Przy cyklu mieszanym wynosi ono około 8 litrów ... Co nie jest zbyt dobrym rezultatem. Wykonałem logi dynamiczne - czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć czy wszystko ok ? 

 

Dynamiczny:
Grupa 001: http://vaglog.pl/log-001_fS725U.html
Grupa 003: http://vaglog.pl/log-003_2Qz7wIz.html
Grupa 004: http://vaglog.pl/log-004_09sY1p.html
Grupa 008: http://vaglog.pl/log-008_jWXW4Xh.html
Grupa 010: http://vaglog.pl/log-010_z8UeWe.html
Grupa 011: http://vaglog.pl/log-011_6W6l92J.html

Grupy 001, 004: http://vaglog.pl/log-001_004_fLm0cM.html
Grupy 003, 011: http://vaglog.pl/log-003_011_4C157.html
Grupy 010, 011: http://vaglog.pl/log-010_011_G4RRW.html
Grupy 003, 008, 011: http://vaglog.pl/log-003_008_011_IB8hh1z.html

Edytowane przez Fifiński

Opublikowano

8 litrów to nie jest tak dużo, ale jak chcesz robić, to, ja bym zaczął od ustawienia tzw. kąta synchronizacji żeby był bliżej 0. Jest to okienko 4 w logu grupy 004.
Nie wrzuciłeś logów wtrysków 013 i 023, a po zmianie tego kąta mogą polecieć na plus lub minus.
Jeśli zmiana na srubach nie przyniesie rezultatu, to oznacza że masz przestawiony rozrząd.
Jest duży temat na forum w dziale 1.9TDI o tym. Norma to od -3 do 3, a Ty masz 2.9 na starcie.

Tutaj więcej info 

 

Edytowane przez MariuszKK

Opublikowano
  • Autor

@MariuszKK

 

Tylko pytanie jeśli chodzi o spalanie ludzie piszą że jak ustawią na "0" to im jeszcze to spalanie wzrasta ...

Zrobiłem też statyczne 13 i 23

Statyczny:
Grupa 013: http://vaglog.pl/log-013_8f7IQ2N.html
Grupa 023: http://vaglog.pl/log-023_0n13su.html

 

W 15 bloku pomiarowym mam chwilowe spalanie 1.4 ... z tematu wyczytałem że ludzie się martwią jak jest 0.6 :D

Edytowane przez Fifiński

Opublikowano

Patrząc po logach to wtryski nie są już w najlepszym stanie.. zmiana kąta na bliżej 0 może trochę poprawić odczyty,  ale póki nie sprawdzisz to ciężko ocenić. 

Edytowane przez MariuszKK

Opublikowano

Auto jest po sofcie, kąt synchronizacji do ustawienia, korekcie na pompkach dość mocno rozjechane.

 

Edytowane przez Jarol

Opublikowano
  • Autor

@Jarol, @MariuszKK

Jestem po zmianie kąta wtrysku, aktualnie jest -2 ( zmiana z +2.9), czuć że auto jedzie jak by świeżej - spalanie też spadło.

Zrobiłem po tym zabiegu logi statyczne:

Grupa 013: http://vaglog.pl/log-013_tIGYg.html
Grupa 023: http://vaglog.pl/log-023_2maSN.html

Jakieś następne rady ?

Opublikowano

Na razie pytanie- dlaczego -2? Z tego co wszyscy piszą, najbardziej optymalnie jest -0.5 

Opublikowano
  • Autor

@MariuszKK

Dziś zmieniłem najpierw na -1 a później na 0, efekty :

 

0 :
Grupa 013: http://vaglog.pl/log-013_1nH3dmE.html
Grupa 023: http://vaglog.pl/log-023_dl6tR83.html

-1.:

Grupa 013: http://vaglog.pl/log-013_u92LN.html
Grupa 023: http://vaglog.pl/log-023_12Uwf.html

 

Spalanie na biegu jałowym :
-1 : 1.2l/h
0 : 1.2-1.4l/h
 

Edytowane przez Fifiński

Opublikowano

Na 0 jest poprawa wtrysków.. ale dalej jest ponad -2. Wymieniałeś kiedyś uszczelnienia?

 

Opublikowano

Po mojemu to uszczelnienia pompek

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Uszczelnienia pompek zrobone na 1 i 2 cylindrze, zamienione i wartość spadła do -1.9.

Tak czy inaczej do regeneracji pompka.

Dzięki wszystkim za pomoc w diagnozie!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.