Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap pompy.oleju BRD


scania1213

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam pytanie.

Jako,że u mnie w okolicy brak speców którzy podjęli by się swapu w moim BRD, chce zrobić to sam z kolegą mechanikiem. 

""Rozkręcamy motor, wywalamy wałki, zdejmujemy z wału koło napędzające, zakładamy nowe:""

Jaro, jego instrukcja, nie zbyt opisana dla przypadku bez wymiany wału :D

O co mi chodzi, czy tak jak pisze, wyjmuje starą pompę, wywalam koło, zakładam zębate do tego.lancuch, napinacz i nową pompę? Czy do tego jeszcze coś? 

Powiem szczerze, że temat trudny ale jak ktoś podpowie to będzie nam dużo łatwiej. Czy rozrząd trzeba zdejmować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swpu nie robiłem - ale z tego co wiem przód auta ,rozrząd do zdemontowania, miska do zdemontowania ,przednia flansza z uszczelniaczem wału korb.do zdemontowani- tam znajdziesz tryb na wale od napedu wałko.. po zdemontowaniu modułu trzeba zaslepic kanał olejowy...

szczerze mowiac - nie robiłbym tego - wole zdjac moduł i go wysłac do zrobienia - masz spokuj na..... na pompie z 1.9 wielu ludzi stwierdziło nie wygodne wibracje/mrowienie.- nie którzy spowrotem wracali do wałków.

 

moze ktos sie wypowie kto to robił... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiliśmy to w superbie dla młodego chłopaka, który strasznie się uparł że chce pompkę od 1.9.Samochód był z 2007r w którym były koła zębate(bezsensowne wydawanie pieniędzy na zakładanie łańcuszka).Ale klient nasz pan(nie można było mu przetłumaczyć że robi coś do tyłu a nie ulepsza). Pojeździł 2 tygodnie i przyjechał troszkę zniesmaczony kulturą pracy.Zapytał czy możemy coś z tym zrobić-odpowiedź była krótka-powrót do kół zębatych......Po miesiącu na nowo montowaliśmy zestaw z wałkami....szkoda chłopaka(mieszkaniec Łodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...