Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

FUTURUM

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez FUTURUM

  1. Z życia wzięte... Czasami wymieniacie pół silnika, a problem jest w innym miejscu. W związku z nieprawidłowym interwałem wymiany oleju narzuconym przez grupę VAG (co 30-45 tys.km) auta te posiadają znacznie wyrobione części przez zużyty olej. Dodatkowo problem z DPF, który dolewa oleju napędowego, aby wypalić filtr, rozrzedza olej, co skutkuje wycieraniem się panewek oraz wałków (balansowych w pompie olejowej, wału korbowego oraz w głowicy). Uszkodzone podzespoły nie dolegają do półpanewek i tym samym poprzez wolne przestrzenie wydostaje się rozrzedzony olej i nie generuje odpowiedniego ciśnienia. Tym samym pokazuje się czerwona kontrolka informująca o niskim ciśnieniu oleju. Poniżej kilka przykładów zużytych elementów z modułu pompy olejowej (z roczników 2010-2015 r.)
  2. BLB- będziesz leczył ból... 5 opcji w napędzie łancuchowym jakie mogą Cię dotknąć. Ściągnij miskę i zadzwoń to podpowiemy co masz zrobić
  3. (PRZECZYTAJ UWAŻNIE futurum).pdf
  4. FUTURUM odpowiedział(a) na Arturito temat w 2.0TDI
    Jak jeszcze nie dokonałeś zakupu to śmiało dzwoń lub pisz-wytłumaczę. ps.Lepiej zrobić swoją, niż kupić coś co może mieć wywaloną lożę wałków(luz wzdłużny) i wymieniony tylko sam trzpień...
  5. Nie oddawać swoich samochodów do mechaników, którzy nie mają pojęcia o grupie VAG. Jeśli mechanik nie czuje się na "siłach" i nie wie jaką śrubę odkręcić, od tego jest telefon- udzielamy wszystkich rad związanych z pompami olejowymi do 2.0 tdi ...
  6. Koszt zaworków nie jest jakiś kosmiczny więc warto zacząć od ich wymiany zanim będziemy rozbierać silnik...
  7. Jeśli są identyczne to przestaję bawić się w smarach...
  8. Robimy to co słuszne i stosowne do 2.0 tdi. Kastracja wałków tak-ale ze zmianą wału korbowego też od 1.9 tdi!!! Tylko nikomu nie chce się tego robić-bo dużo roboty. Montaż pompy od 1.9 to sama przyjemna i czysta robota.
  9. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że osoba która posiada problem z 2.0 tdi czy to napęd łańcuchowy czy na kołach zębatych i wywala całą kasetę wałków i przechodzi na pompkę od 1.9 tdi nie dostaje żadnej gwarancji na piśmie...Duża ilość użytkowników sprzedaje swoje samochody bojąc sie że coś się stanie..
  10. FUTURUM odpowiedział(a) na Kodii temat w 2.0TDI
    Troszkę przesada z tą ceną...Czy jeździsz tym samochodem?
  11. Przy naprawie modułu olejowego nic nie wymieniasz(wał).Wał korbowy wymieniasz jeśli kastrujesz silnik z wałków i wstawiasz pompę od 1.9 aby kultura pracy była zadowalająca...
  12. Wałki nie tak szybko, wycierają się panewki w korpusie olejowym przez co gubi ciśnienie na rozgrzanym silniku..
  13. Jeździć nie sprzedawać...
  14. Kultura pracy zmienia się w momencie wywalenia wałków i zamontowaniu zwykłej pompy od 1,9.Tu nie będzie takiej ingerencji ponieważ moduł olejowy masz na kołach zębatych(zakładamy wałek balansowy ze wzmocnionym zabierakiem i już tam nie zaglądasz ).
  15. FUTURUM odpowiedział(a) na marcelinho temat w 2.0TDI
    To nie jest wina pompy olejowej jak i wałków balansowych...Wymienisz pół silnika i dalej zostanie to samo...
  16. Ostatnie zdjęcie, po lewej w bdb stanie, prawa śmietnik..
  17. Przed kupnem sprawdzić ciśnienie na rozgrzanym oleju!!! Zaczynają wycierać sie wałki balansowe razem z panewkami-nie zabierak(imbus)
  18. Zdjęcia ku przestrodze, jeśli ktoś chciałby samemu grzebać (wymieniać zabierak) przy module olejowym...Miało być szybko i tanio a wyszło inaczej.Tłumaczymy wszystkim, że pośpiech w tej dziedzinie trzeba wyeliminować-ale "Kowalski" jest mądrzejszy od całego systemu...
  19. Witam.Wałek balansowy dla forum 550 zł plus koszty wysyłki.Zużyty musi być przygotowany do oddania kurierowi.Jeśli zależy Ci na pełnej gwarancji moduł musi trafić do nas na jeden dzień (odkręcony od bloku bez rozkręcania przysyłasz do nas)
  20. Jeśli zabierak obraca się w wałku to na manometrze występuje 0. Jeśli ktoś robi samemu wymianę, to warto zrobić zdjęcie przed odpięciem modułu olejowego od bloku..
  21. FUTURUM odpowiedział(a) na Tomasz_83 temat w 2.0TDI
    Maszyna usprawniona?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.