Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw naprawczy rozrządu


20hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

panowie planuję wymienić rozrząd i mam problem z wyborem części. Kupiłem pierwotnie zestaw INA, a tam rolki INA (na łożyskach NTN), napinacz Litens'a i paski INA. Nie było tłumika, ani ramienia reakcyjnego więc wymieniłem na zestaw Gates'a. Tam znowu rolki na łożyskach NTN, napinacz Lithens'a, tłumik NTN (w oryg. jest NTN/Audi), pasek Gates'a XS i rolka prowadząca na jakimś łożysku z dumnym oznakowaniem made in china. Zastanawiam się czy wkładać to tak jak mam (w końcu zestaw) czy dalej kręcić i szukać innych gratów.

I teraz moje pytanie czy możecie wyrazić swoje opinie na temat jakości spotkanych/założonych zestawów? Czy ktoś zakładał zestaw od Gates'a?

W zestawie naprawczym Gates'a pasków wieloklinowych nie ma krzywdy i rolki to INA lub łożyska NTN. Napinacz sprężynowy identyczny do tego jaki ściągnąłem z fury (a trzeszczały tam dumnie jeszcze paski Audi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do INY to polecam bo sam kupowałem, reszta niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupiliście całe zestawy? Jakie taki tam były / jakie założyliście?
Co z pompą wody, nie dostałem Hepu więc wziąłem SKFu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę wody też i jeszcze są dwa dodatkowe paski,bo jak strzelą to znowu bedziesz musiał ściagac przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieloklin to idzie jeszcze ogarnąć bez całkowitego ściągania przodu, tylko zderzak out i pas przedni na dystanse.

Oddałem zestaw Gates'a i wziąłem komplet INY. I teraz moje spostrzeżenia po bliskim przyjrzeniu się zestawowi Gates'a (bo niestety trochę pomieszałem): łożyska to BH Bearing - chiniol. Są dość znacznym producentem, ale z branży moto to tylko Ford ich bierze do układów kierowniczych i na wyłączność Gates. Napinacz rozrządu wykonany słabo bieżnia pofalowana, pin współpracujący z ramieniem bez obróbki, szlifu itp. Rolka prowadząca z bieżnią metalową, oryginalnie jest spiekana. Tak to wyglądało.

W zestawie iny, jeden pasek z DE drugi z UK więc można mniemać ze Gates i ContiTech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...