Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto na podkarpaciu robi chip tuning 1.9tdi 90km (AHH)


lenovo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Kto na podkarpaciu robi chip tuning 1.9tdi 90km (AHH) . Zmieniam wtryskiwacze na 205 lub 216 ale pasuje po tym zrobić chipa . Dzwoniłem do gregor10 ale on już nie bawi się w lutowanie , on tylko kablem teraz robi czyli lipa . Ile km mogę się spodziewać  bez chipa a ile po nim na 216-tkach a ile na 205-tkach ? Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uwaznie kazdy etap podnoszenia mocy co z czym. I jest tez wspomniane o ahh. Na wtryskach takich jak afn czyli 205 mozesz sie spodziewac po programie do 150km ale proponuje ja cos juz asv/avg a nie afn ale lepiej 216 zalozyc. Bo bys mial zapas. Na twoim turbo moze 160km bo gdzies widzialem taki wykres ( nie wiem na ile cyfry pokrywaja sie z rzeczywistoscia) a gdybys zalozyl jakies wieksze turbo typu brd to i z 190km by dalo sie zrobic. Z tym ze ta sprezarka pasuje p&p ale ma kiepski dol. I do tego trzeba by dalej pgrzebac w, aucie. Bo fmic sprzeglo itd. A to juz pieniadze.

 

Wiec wg mnie jak masz kupowac uzywki to bierz asv/avg a ja masz swoje przerabiac to bierz 216 a moze sie wkrecisz w dalsze modyfikacje i bedziesz mial troche zapasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zawartość dodana 39 minutes later
4 godziny temu, Mozgu napisał:

Przeczytaj uwaznie kazdy etap podnoszenia mocy co z czym. I jest tez wspomniane o ahh. Na wtryskach takich jak afn czyli 205 mozesz sie spodziewac po programie do 150km ale proponuje ja cos juz asv/avg a nie afn ale lepiej 216 zalozyc. Bo bys mial zapas. Na twoim turbo moze 160km bo gdzies widzialem taki wykres ( nie wiem na ile cyfry pokrywaja sie z rzeczywistoscia) a gdybys zalozyl jakies wieksze turbo typu brd to i z 190km by dalo sie zrobic. Z tym ze ta sprezarka pasuje p&p ale ma kiepski dol. I do tego trzeba by dalej pgrzebac w, aucie. Bo fmic sprzeglo itd. A to juz pieniadze.

 

Wiec wg mnie jak masz kupowac uzywki to bierz asv/avg a ja masz swoje przerabiac to bierz 216 a moze sie wkrecisz w dalsze modyfikacje i bedziesz mial troche zapasu

A co by się stało jak bym założył wtryski asf/avg bez programu ?

Edytowane przez lenovo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc by ci troche wzrosla ale nie tyle co po programie, mial bys bardzo bogata dawke, za autem tumany dymu. Sa tacy co tak jezdza. Ale bez sensu, cisnienie doladowania sie nie zmieni czyli ilosc dostarczonego powietrza a zeby efektywnie spalac paliwo jest ono konieczne. Geometria w turbinie szybko ci sie bedzie zawalac nagarem i bedziesz musial czyscic turbo co troche. A z czasem moze i tlok wypalic.  

Kazda zmiana mechaniczna wymaga korekty softu bo nie wykozystujesz potencjalu a i bez korekty szkodzi. Gdybys wymienial wtryski sprawdz kat wtrysku bo zmieni sie pewnie, tak samo jak dawka paliwa. 

Wszystko bylo napisane w tym temacie co ci podrzucilem, ale nie przeczytales do konca nawet pierwszego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...