Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kablomania - RADIO GAMMA i BOSE???


gammacc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odbudowuje instalacje radiową (B5 avant) po poprzednim wlaścicielu (czytaj wandalu) Mam kilka pytań

1. Kupilem radio gamma CC - Mam komunikacje do FIS (RDS wyswietla sie pomiedzy licznikiem a obrotomierzem)

Zalożylem to radio bo slyszalem kiedys jak taki system dziala u kolegi (4x przód , 2x tyl i sub-bas lewe nadkole)..

Jakoś szalu u mnie nie ma - Gra to wszystko plasko i bez soczystości. więc moje pytanie : Czy to radio powinno byc osiągalne pod VAG-COM?? i czy to radio ma opcje BOSE??

2. Do czego jest zielony cienki kabelek w kostce zasilającej .W moim mial robic za sygnal podtrzymania pamięci - ale po wyjęciu kluczyka napięcie znikalo - a żeby bylo śmieszniej to max bylo tam 9V po przekreceniu kluczyka.

Dlatego na podtrzymanie podalem U+ i teraz mi sie nie koduje po kazdym wylaczenu stacyjki.

Dodam jeszcze że jak ten kabelek byl podlaczony to jak się lączylem VAG do sterowników (np AIBAG, MOTOR , INSTR) to radyjko sie wylączalo (resetowalo sie ) i pozniej juz bylo w opcji SAFE

3. Bylbym wdzieczny za schemat wyprowadzen kostek radia

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi - Złącze ISO C10

model: Gamma CC Bose - system aktywny

gammayx3.gif

A: Zasilanie

1. GALA*

2. masa (CD gnd)

3. wyjście sterujące +12V

4. -

5. sterowanie anteną

6. podświetlenie

7. zasilanie (+12 V)

8. masa (-)

*GALA - regulacja głośności w zależności od prędkości jazdy.

B: Głośniki

1. line in R

2. line in L

3. gnd

4. CD gnd

5. wyjście +12V załączane

6. wyjście +12V nie przełączane

7. CD SCL

8. CD SDA

C: Zmieniacz / Wyjścia liniowe

1. DATA

2. CLK

3. ENA

4. -

5. GND

6. sterowanie +12V

7. line out RF

8. line out RR

9. line out LF

10. line out LR

Jak widac jest Gamma CC z BOSE wiec da sie VAGiem uruchomic w niej ta opcje. moze to rozwiaze problem plaskiego dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: masz racje. gamma cc i gamma cc bose to dwa rozne radia. radio Gamma CC Bose rozni sie od gamma CC rowniez tym:

"Cecha charakterystyczna tego radia to logo Bose na panelu czołowym oraz czerwone złącze ISO"

Tak wygladsa panel przedni z logiem Bose:

gammaccbosejd5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troche namieszalem ... Mam radio gamma tylko ze to jest to z tych szerokich.. kupilem radio na tej aukcji http://allegro.pl/item511013227_radio_audi_gamma_prawie_jak_nowe_za_1zl_bcm.html

Tak ze schemat wyprowadzen troche sie różni - u góry mam mini ISO -line out - zólta wtyczka, I komunikacja z FIS -zielona wtyczka obok.- Streowania na CD nie ma - to jest w wyzszym modelu - DELTA

Jakie wejscie musi posiadac radio zeby VAGiem dalo się podlaczyc K-bus?? (zastanawia mnie ze RDS sie z licznikiem komunikuje a polaczys sie nie da/_))

co wy na to??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam tak jak kolega (4x przód , 2x tyl i sub-bas lewe nadkole) i do tego gamma cc identyczna jak ta 1628ecf3255b6f0d.jpg a do tego podłączam jeszcze nimi iso jak tu

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8cfe5b1863ae7ee4.html

no ale tez mi coś płytko gra głośniki oryginalne instalacja oki to może to radio za słabe? dodam ze jak podkręcę głos na 3\4 to zaczyna charczeć w głośnikach i basu nie słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...