Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup i wymiana lusterka


Caporeira

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
lusterko lewe (po stronie pasażera) składa się elektrycznie ale już nie chce się rozłożyć. Dawno temu przy tym grzebałem i problem jest z zębatkami, oraz to że nie dało się ich nigdzie kupić.

Dlatego postanowiłem że kupię całe lusterko.
Pytanie tylko, jakie, na ile pinów i gdzie najlepiej kupić ?

Lusterko jest składanie elektrycznie, podgrzewane i lusterko wsteczne jest przyciemniane jak mnie ktoś oślepia.

PS. Może ktoś ma takie do sprzedania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stronie pasażera jest lusterko prawe :)

A teraz do rzeczy, jak masz tylko słdanie i fotochrom a nie masz pamięci lusterek to potrzebujesz lusterka 10 pin jak masz pamięć to 14. Oczywiście możesz kupić 14 i będzie działać nawet jak nie masz pamięci. Wkład lusterka fotochrom przełożysz ze swojego, obudowę też więc wystarczy że kupisz sam szkielet ze składaniem.

Na allegro jak dobrze poszukasz to znajdziesz za 150zł albo nawet taniej, tylko uważaj na angliki bo jest ich pełno.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli mam szukać lusterka prawego od europejczyka z 10 lub 14 pinową wtyczka.

 

Fotochrom mam na razie tylko w środku (lusterko wsteczne), ale może kiedyś się pokuszę o te zewnętrzne. Bez pamięci.

 

PS. Jaki to numer części?

 

SGS7EDGE TAPATALK

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz szukać 10 pin lub 14 byle wersja EU. Nu,er jaki pokazuje etka to 8E1858532AC najważniejsze żeby się zaczynał od 8E1 a nie 8E2. 8E2 to anglik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem lusterko z wkładką fotochromową za 260 zł i jest to wersja amerykańska (z tego co mówi sprzedawca).
Więc tanio i pewne lusterko nie będzie łatwo kupić.
Jak się domyślam, na amerykańskie też powinno być dobre ?

PS. Chyba że ktoś z forum ma takie lusterko do sprzedania?

SGS7EDGE TAPATALK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Caporeira napisał:

Znalazłem lusterko z wkładką fotochromową za 260 zł i jest to wersja amerykańska (z tego co mówi sprzedawca).
Więc tanio i pewne lusterko nie będzie łatwo kupić.
Jak się domyślam, na amerykańskie też powinno być dobre ?

PS. Chyba że ktoś z forum ma takie lusterko do sprzedania?

SGS7EDGE TAPATALK
 

A jaki wkład jest w tym lusterku? Starszy z plastikową ramką czy nowszy z B7 bez ramki? Jak starszy to żadna okazja moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weryfikuje jaki jest wkład (czekam na odpowiedź sprzedawcy).
A jak to jest, jeśli kupie lusterko z 10 pin a okaże się że moje ma mniej , czy wtedy muszę wymieniać wtyczkę, czy jak to wygląda ?

Albo jak kupie z 14 pinami a moje ma tylko 10 pin, to wtedy wtyczka chyba nie będzie pasować ?

 

PS. Fotochrom mam tylko w lusterku wstecznym, czy to że jak kupie zewnętrzne lusterko z  fotochromem i je wymienię, to ona od razu będzie działać ? Czy trzeba coś jeszcze adoptować ?

Edytowane przez Caporeira
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczka pasuje zawsze, Wtyczka zawsze ma więcej pinów tylko nie zawsze wszystkie obsadzone.

Kupujesz lusterko i wymieniasz całe z wiązką od lusterka do sterownika w drzwiach.

Jeżeli fotochrom masz tylko w środku to do działania zewnętrznych fotochromów musisz podciągnąć po dwa kabelki od lusterka wewnętrznego na każdą stronę do lusterek zewnętrznych (czyli od lusterka na szybie w środku do każdych drzwi po 2 kabelki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może czy jest gdzieś jakieś foto tutorial gdzie dokładnie pociągnąć te dwa przewody ?

SGS7EDGE TAPATALK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w warsztacie, ale chyba zdjęcia już wygasły. Prosta robota - najlepiej z lusterka wyprowadzić po dwa przewody od razu przy kostce i przeciągnąć słupkami na dół. Tam wbijasz się w kostki do drzwi i tyle, a żeby dojść do lutra, to musisz się trochę napocić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wyczytałem że to trzeba podpiąć do pinu 4,5 w wewnętrznym lusterku.

A do którego pinu w sterowniku zewnętrznego lusterka i w jakie długie przewody się zaopatrzyć ?

SGS7EDGE TAPATALK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...