Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki model przekładni ?


trelemorele

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Moja przekładnia nie nadaje się do regeneracji. Nie mogę nigdzie znaleźć takiej samej. Firma od regeneracji rozkłada ręce a mój mechanik dostał już białej gorączki ;) Potrzebuje pomocy w znalezieniu takiej samej lub potwierdzonych informacji czy i na jaki inny model mogę ją zamienić.

Audi A4B6 2003r. 1.8T BFB zawias 1BV
Oznaczenia z przekładni najlepiej odczytajcie sami ze zdjęć.
Czy występuje problem aby podmienić ją na popularny ogólno dostępny model? Są różnice? Bo kazano mi szukać takiej samej?

Sprawa bardzo pilna. Z góry dzięki za pomoc!

1002035JP_aarpsxn.jpg
1002036JP_aarpsxw.jpg

1002037JP_aarpsxa.jpg

1002038JP_aarpsxq.jpg

1002040JP_aarpsnx.jpg

1002041JP_aarpsnw.jpg

1002043JP_aarpsns.jpg

1002046JP_aarpsna.jpg


 

Edytowane przez trelemorele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku jakichkolwiek porad zaryzykowałem, kupiłem magiel o innym oznaczeniu numerów z innego roku produkcji który wizualnie wyglądał na taki sam i wszystko pasowało. Tak że informacja dla potomnych jest taka żeby kupować "na oko" ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

postanowiłem podłączyć się pod temat z nadzieją na bardziej intensyną reakcję niż na posta powyżej.

 

A więc do rzeczy. Mam podobny problem co kolega Mateo. Stoję przed zadaniem wymiany przekładni kierowniczej i nie wiem czy mogę sobie pozwolić na zakup przekładni z innym oznaczeniem.

Wg. wpleki jest to przeładnia bez servotronic, co potwierdził mechanik po demontażu (podobno producent ZF)

Numer przekdładni to: 8E1422072P

Na allegro jest dosyć spory wybów przekładni do modelu B7 bez servotronic, aczkolwiek różnią się one najczęściej przedostatnimi dwoma cyframi i ostatnią literą oznaczenia.

Z tego co napisał kolega powyżej jemu udał się zakup na oko.

Mechanik powiedział, że nie powinno być problemu jeżeli będzie to przekładnia do B6/B7 bez servotronica i że numer oznaczenia nie będzie w tym przypadku istotny (na forum też widziałem jeden post z takim twierdzeniem, ale nie było napisane czy akcja miała happy end). Aczkolwiek zakup przekładni został mi powieżony i pewnie w przpadku niezgodności ja będę musiał odsyłać przekładnie.

Czy może ktoś potwierdzić tą teorię bądź uściślić jakie różnice w oznaczeniu są w moim przypadku dopuszczalne ?

Pozdrawiam

 

 

 

 

Edytowane przez Jacek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...