Treść opublikowana przez trelemorele
-
Dobrzy chiptunerzy
Stage1 dla 1.8T w okolicach Rzeszowa ktoś mi dobrze zrobi ?
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Jak bym miał drugi raz kompleksowo brać się za zawiechę w aucie to kupił bym Lema w takim sklepie, który ma dodatkowo warsztat i od razu im zlecił usługę wymiany wtedy w razie problemów oni zajmowali by się reklamacją. Dodatkowo patrzył bym na ręce mechanikom... Chciałem zaoszczędzić i kupiłem zestaw Moog wysyłkowo i zleciłem wymiane w warsztacie ale bez faktury. Teraz po 6 tys km. dolne banany są uszkodzone a z gwarancji d*pa.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Moog banany stukają po około 6 tys. km. Guma w tulei popękana. Reszta wahaczy jak nowa. Chyba wymienię te banany już na Lema ...
-
Jaki model przekładni ?
Z braku jakichkolwiek porad zaryzykowałem, kupiłem magiel o innym oznaczeniu numerów z innego roku produkcji który wizualnie wyglądał na taki sam i wszystko pasowało. Tak że informacja dla potomnych jest taka żeby kupować "na oko" !
-
Jaki model przekładni ?
WItam. Moja przekładnia nie nadaje się do regeneracji. Nie mogę nigdzie znaleźć takiej samej. Firma od regeneracji rozkłada ręce a mój mechanik dostał już białej gorączki Potrzebuje pomocy w znalezieniu takiej samej lub potwierdzonych informacji czy i na jaki inny model mogę ją zamienić. Audi A4B6 2003r. 1.8T BFB zawias 1BV Oznaczenia z przekładni najlepiej odczytajcie sami ze zdjęć. Czy występuje problem aby podmienić ją na popularny ogólno dostępny model? Są różnice? Bo kazano mi szukać takiej samej? Sprawa bardzo pilna. Z góry dzięki za pomoc!
-
Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia
Czy któryś zamiennik z alledrogo polecacie? Sporo jest w cenach + - 50zł
-
zmiana zawieszenia z 1BV na 1BE lub bardziej komforowe A4 BEX S4 B6
Również myślę nad zmianą zawieszenia 1BV na coś miększego ale tak żeby nie podnosić zbytnio auta. Wymyśliłem, że kupię zamiennik amorków 1BE + Pro Kit Czy jeśli zakupię: -amortyzatory przód SACHS 558 297 tył SACHS 312 784 -sprężyny Eibach Pro Kit to osiągnę założenia i będę zadowolony ze zmiany? Czy dobre oznaczenia amorków podałem? Czy podczas zmiany nie będzie mi czegoś brakować coś jeszcze trzeba dokupić? Czy ktoś już "szedł tą drogą" ? Pozdrawiam.
-
Odklejająca się podsufitka w Audi A4 B6
I jak dobrali coś ??
-
Wahacze SKV
Są dostępne zestawy dla A4 B6? Gdzie to kupię ?
-
Odklejająca się podsufitka w Audi A4 B6
Podpowie ktoś gdzie kupie identyczny ciemny materiał jak w s line? Odkleja mi się zaraz za lampką na środku. Wymianę przeprowadze samemu mam trochę zdolności manualnych. Przeraża mnie tylko ilość pracy jeśli kolor okaże się inny i trzeba będzie dodatkowo oklejac slupki, kurtyny powietrzne itd. Wogóle jak się ma klejenie takiej gabki na działanie kurtyny powietrznej ktoś ma wiedzę na ten temat ?
-
Przetwornica Valeo LAD5GL. Napawa czy zamiennik(jaki?)
koito denso to bardzo dobra opcja jak już się kompletuje graty do przeróbki od zera (żarnik D2S). Ja z nadzieją że valeo wytrzyma wymiane żarników zakupiłem jako pierwsze żarniki D1S i je chcę teraz wykorzystać (a naprawdę bardzo ładnie świecą) Hella już zamówiona! z pol roczną gwarancją z jakiegos serwisu xenonowego. Pan potwierdził, że takie przeróbki się zdarzają największy problem to fizyczne dopasowanie helli do reflektora i uszczelnienie. Tak że rezanko niebawem...
-
Przetwornica Valeo LAD5GL. Napawa czy zamiennik(jaki?)
W valeo 4 pin jest również tylko zasilanie 2 piny są wolne. To samo w 12 pin. Przetwornica nie bierze udziału w samopoziomowaniu. Jak rozgryzę temat podmianki to zrobię chyba fotorelacje.
-
Przetwornica Valeo LAD5GL. Napawa czy zamiennik(jaki?)
500 zł za rzeźbę w jednej lampie ? Kosmos. Na chwilę obecną po przeczytaniu całego internetu znalazłem dwa przypadki gdzie zmieniano przetwornice ori Valeo w A4 B6 na Hella. Jedna osoba nawet rzuciła symbolem Hella 5DV 009 000-00. (nowa 200zł sztuka) Chyba pójdę tą samą drogą. Zastanawia mnie tylko jaka jest różnica między Hella 5DV 009 000-00 a Hella 5DV 009 610-00 w przypadku adaptacji ich pod nasz żarnik D1S. Nie zawracał bym sobie tym głowy gdyby nie to, że te drugie znalazłem prawie nowe w cenie 200zł komplet. /edit; Odpowiem sobie sam. Ta druga ma inne zasilanie na 4 pin. Ta pierwsza powinna pasować ma 2 pin
-
Przetwornica Valeo LAD5GL. Napawa czy zamiennik(jaki?)
Rozmawiałem z http://hidserwis.pl/i nie dają mi gwarancji ze po naprawie przetwornic na żarniku o podwyższonej temp. barwowej jaki mam czyi Philips XenStart 2012 4850K nie spalą się one ponownie. Wg nich po naprawie przetwornic muszę zmienić żarniki na standardowe 4150-4300 K. Czyli koszta: Naprawa przetwornic 220 +/- 40 wysyłki + żarniki 460 w sklepie = 720 zł. Paranoja jakaś zwłaszcza że już wydałem na żarniki około 300 i używana przetwornice 210. Teraz to albo kupuję reflektory depo 2x H7 za niecałe 5 stów albo adaptuje jakąś inną przetwornicę. Tylko pytanie jaką. Uniwersalną z zestawu HID ? Coś było też o HELLA 5dv 009 000 00 ale strasznie niejasne info w tym temacie. Ktoś robił taką przeróbkę?
-
Przetwornica Valeo LAD5GL. Napawa czy zamiennik(jaki?)
No wlaśnie od niego kupiłem. Ale nie dopartywał bym się tutaj winy palników. Podobno jedna przetwornica valeo wytrzymuje życie jednego palnika.
-
Przetwornica Valeo LAD5GL. Napawa czy zamiennik(jaki?)
Klasyczny numer. Kupuję nowe żarniki od Kolegi z forum(zaznaczę że wszyscy chwalili że oryginały od Hammera, mimo że nie było ori pudełka no ale mniejsza z tym), montuje, odpalam światła i jedna przetwornica spalona. Po miesiącu pali się druga z drugiej strony. Jedną już używkę wcześniej kupiłem na podmianke ale jak znam życie szybko zdechnie. Przetwornice 4 pin LAD5GL. Teraz pytanie czy warto je regenerować czy może zamontować inną. I tu pytanie jaki zamiennik zastosować i gdzie kupić. Boję się ich naprawiać bo kupiłem żarniki Philips 4850K a wyczytałem na forum, że podobno te przetwornice Valeo to pańskie pieski i będą chodziły tylko na ori 4300K ? To potwierdzone info? Ma ktoś po naprawie takie przetwornice za takich żarnikach 4850K ? Czy lepiej wsadzić zamiennik ? Ewentualną przeróbkę otworu wykonam sam.
-
Gwizd podczas jazdy przy minusowych temp.
Witam. Gwizda mi coś podczas jazdy w okolicach 2-2.5 tys. obrotów nieważne czy dodaje czy ujmuje gazu, nieważny bieg. Gwizd jest dlugi slyszalny z okolic lewego nadkola (strona kierowcy) Głośny na zimnym, cichnie na ciepłym lecz nie zanika. Występuje tylko zimą. Pod koniec ostatniej zimy było to samo, latem cisza, teraz pierwsze przymrozki i znów się pojawiło. Moim zdaniem nie żadne uszczelki szyb czy drzwi bo nie jest to powiązane z prędkością a właśnie z obrotami. Miał ktoś podobną przypadłość ? Gdzie zacząć szukać?
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Na moje oko wyglądają identycznie. Różnice są aż tak kosmetyczne? Po którym elemencie najłatwiej rozpoznam czy mam ramiona pod aero ?
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Na ramieniu od strony kierowcy mam numer : 8E1955407A S23/30. Czy to są ramiona aero od B7?
-
Czyszczenie odbłyśnika/soczewki w reflektorze BIXENON (xenon-plus)
Czyściłem co prawda xenon (nie bi) ale widzę, że w temacie mieszają się informacje co do jednych i drugich. Na razie zrobiłem tylko jedną lampę na drugą brakło mi nerwów i moje rady są takie: -narzędzia potrzebne to torxy, długie kombinerki szczypce (im dłuższe i cieńsze tym lepsze do wypięcia tego holernego drucika) i klucz nasadkowy 5,5 mm ! z długą cienką przedłużką. Piszę o tym ponieważ w nie każdym komplecie kluczy będzie taki nietyp jak 5,5. -przed operacją zaznaczyć sobie na ścianie jak świecą światła tak aby było po tem do czego ustawiać. Ja tego nie zrobiłem i teraz muszę szukać pomocy u jakiegoś diagnosty. Sprawa nie będzie prosta bo chodzi o regulacje soczewki mijania względem drogowych na tych dolnych śrubkach z gumkami. -przed grzebaniem i odkręcaniem soczewki wypiąć silniczek auto regulacji bo można uszkodzić -jak już wyciągniemy drucik dolny, odsuwamy 4 zasówki na których trzyma się odbłyśnik i obudowa socze. Robić to ostrożnie, żeby nie powpadało nam do środka lamp. To samo z nakrętkami i śrubkami. Nakrętki odkręcać trzymając reflektor poziomo. Ja trzymałem do "góry nogami" i po odkręceniu nakrętek śrubki wszystkie powpadały do środka ;/ -soczewkę radze wyciągać na raty czyli najpierw odbłyśnik, przesłonka, soczewka. Wyciągając soczewkę pilnujcie tych holernych 3 śrubek i dwóch gumek pod dolnymi śrubkami. -do montażu aby było łatwiej podkleiłem śrubki(aby się nie cofały) i gumki(aby nie wypadały) małą kropelką kleju typu super glue -do czyszczenia używałem samej wody destylowanej i wacików żony,do soczewki spokojnie wystarcza. Lampę wewnątrz tym sposobem wyczyściłem na odpier... przydała by się jakaś hemia. -odbłyśników nie regenerowałem, czyściłem na sucho wacikiem są prawie igły. - wpadłem również na extra sposób czyszczenia reflektora wewnątrz. Dwa małe magnesy neodymowe owinięte w waciki kosmetyczne. Jeden namoczony jakimś środkiem wrzucacie do lampy przez otwór po soczewce a drugim śmigacie po zewnętrznej stronie reflektora. Szybkość i wygoda. Za pierwszym podejściem pierrr.... się z tym rączką od klapki na muchy i wacikiem. Tak jak brzmi tyle samo było to warte
-
Polecane opony letnie
Cofam opinię. Opona prawdopodobnie się ułożyła bądź wytarła się jej wierzchnia warstwa teraz klei się do drogi jak głupia! odwrót o 180 stopni Aczkolwiek producent powinien poinformować że taka sytuacja może występować zaraz po założeniu bo można naprawde w rowie wylądować przez pierwsze kilkaset kilometrów...
-
Polecane opony letnie
Zakupiłem Fuldę Sportcontrol 225/40 R18 pierwsze wrażenie bardzo słabe auto pływa. Przy pierwszych kilometrach i zabawach na prostej delikatnie prawo lewo zalączała sie kontrola trakcji :/ Zrobiłem narazie około 100 km. Może się poprawi jak się opona zetrze trochę, ułoży ? Narazie to zimowe barumki w 30sto stopniowych upałach zachowywały się pewniej... Załamka ...
-
Ciśnienie w oponach 225/40/18
Odkopię temat. U mnie wuklanizator nabił po 3 bary w każde koło. Opona 225/40 R18 Silnik 1,8T B6. Trochę jest twardo zwłaszcza przy utwardzonym obniżonym zawiasie. Mógłby ktoś poratować jakie jest podane ciśnienie na wlepce np w S4 ? Tam chyba było koło 18 w standardzie bo w moim nie ma przewidzianych 18stek na wlepce... Zostawić te 3 bary ?
-
Alufelgi marki Platin. Opinie.
Chciałem zapytać czy ktoś ma jakieś doświadczenia z felgami tej marki. Niby niemieckie, wzór ewidentnie podroba ori audi ale wciąż ładne. Jak z jakością? http://olx.pl/i2/oferta/sliczne-felgi-18-audi-mercedes-volkswagen-5x112-prosto-z-niemiec-CID5-IDajf2P.html#:86bb508262#gallery
-
Co sądzicie o tłumikach firmy PROEX do A4 B7 2.7TDI?
Wszystko w temacie. http://m.youtube.com/watch?v=7RWK3vUT2x8