Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działające elektryczne przednie szyby


Boski333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Walczyłem dzisiaj z wodą w kabinie od strony kierowcy,jak się później okazało puszczała wodę ściana grudniowa przy łączeniu blach. Wszystko złożyłem do kupy i pojawił się problem. Nie działają przednie elektryczne szyby ( w tyle korbotronik). Jest podświetlenie przycisków przy boczku drzwi,słychać przekaźnik który cyka przy kliknięciu w przycisk otwierania/zamykania ale nic się nie dzieje. Po stronie pasażera również. Szukałem na szybko czy wszystko wpiołem i wychodzi na to,że tak. Orientuje się może ktoś który dokładnie bezpiecznik/wtyczka odpowiada za prace silniczka szyb ? I gdzie jej szukać Ew jak wyglada ? 

Szukałem w sieci rozwiązania ale nic konkretnego nie znalazłem. 

Dzieki z góry za pomoc

samochód to Audi A4 sedan z rocznika 1997 silnik 1.9 tdi AHU 90km gdyby to miało znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. W mojej A4 B5 polifcie 99r. 1.8T APU szyby z przycisków na drzwiach działają normalnie, szyberdach również, z tyłu korbotronic. Problem pojawia się przy otwieraniu i domykaniu szyb z pilota. Albo zamyka się tylko szyberdach i i strona pasażera, albo w ogóle się zacinają podczas zamykania. Przy otwieraniu natomiast w dół leci tylko szyba kierowcy. Czy oprócz bezpieczników jest jakiś przekaźnik albo mikrostyki itp.? Gdzie i czego szukać?

Edytowane przez Morales_1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdzone. Do kostki niebieskiej,schowanej w słupku na dole napięcie jest. Możliwe żeby obydwa przełączniki szyb padły naraz ? Kierowcy i pasażera ? Ew czy w miejscu komputera w podszybiu jest jakiś przekaźnik/kostka odpowiedzialna za uruchamianie silniczka w drzwiach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zamknięcia. Przyczyna rozwiązana  nie działających silniczków szyb rozwiązana. Okazało się,że pod nogami kierowcy(nie przy słupku tylko pod tą osłoną kierownicy) przewód  zaplątał się miedzy innymi  i został pominięty przy wpinaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...