Treść opublikowana przez Morales_1990
-
Mechanizm podnoszenia/opuszczania szyby - przód
Witam. Szybkie pytanie. Postrzępiła mi się linka w mechanizmie podnoszenia szyby z przodu od strony kierowcy. Kupić używany oryginał czy nowy zamiennik? W jakie ceny celować? Jest troszkę roboty przy rozbiórce, więc wolę kupić raz, a dobrze i mieć spokój. Pozdrawiam.
-
1BE - jak obniżyć przód
Witam. Nie mam pojęcia w jaki sposób obniżyć przednie zawieszenie w swojej B6 tzn. jakie sprężyny dobrać, żeby przód wyrównał się względem tyłu. Zamieszczam wlepke z bagażnika i zdjęcie samochodu jak aktualnie stoi. Prosiłbym o jakieś podpowiedzi co ewentualnie kupić. Motyw z talerzykami z B5 nie zadziałał. Oznaczenie przedniej osi: 0JG - klasa wagowa 7 - przy 1BE 824-860 kg Oznaczenie tylnej osi: 0YJ - klasa wagowa 9 - przy 1BE/BV (Zawieszenie Sport): 545-570 kg
-
Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia
Jak z żywotnością nowych zamienników których ceny w internecie wynoszą między 40 a 120 zł? Czy może lepiej kupić sprawną używkę i tylko front podmienić?
-
włącznik świateł - zamiennik
Podpinając się pod temat - na znanym wszystkim serwisie aukcyjnym krążą spore ilości zamienników włączników świateł do B6 w cenach nawet od 40 do 120 zł marek m.in. SKV czy NTY. Czy ktoś z forumowiczów kupował te zamienniki i czy są one w ogóle jakiejkolwiek jakości?
-
Różnice między częściami do B5 a B6
Z góry przepraszam jeśli to złe miejsce na taki temat, ale lepszego na forum nie znalazłem. Moje pytanie brzmi czy jestem w stanie przeszczepić jakiekolwiek części z A4 B5 1.8T(150KM APU) polift do Audi B6 2004 1.8T(190KM BEX)? O zawieszenie nie pytam bo w jednym jest ośka a drugi to quattro, ale co z silnikiem, hamulcami, sprzęgłem, dwumasem itd? Jeśli miałbym ktoś ładną rozpiskę to nie pogardzę. Pozdrawiam. EDIT: Boshe nie tutaj miało być tylko "Dział numerów części". Prosiłbym o przenosiny
-
Serwis Zagazuj.pl Kraków, ul. Wielicka 44B
Czyli można u nich próbować, ale wcześniej jeszcze mechaniczne sprawy... zostało tylko sprzęgło Chyba, że macie jakiś zakład, gościa, który zajmuje się typowo takim dłubaniem to dajcie znać na priv. Chcę "odbudowę" samochodu doprowadzić do końca
-
Serwis Zagazuj.pl Kraków, ul. Wielicka 44B
Czy Panowie z Zagazuj.pl zajmują się też elektryką? A4 B5 FL po przekładce - do pełni szczęścia do zrobienia abs, poduszki i kilka mniejszych rzeczy(trochę dłubaniny - zamek do przeniesienia na lewą stronę, oświetlenie wnętrza, boczków itp. ).
-
Nie działające elektryczne przednie szyby
Podepnę się pod temat. W mojej A4 B5 polifcie 99r. 1.8T APU szyby z przycisków na drzwiach działają normalnie, szyberdach również, z tyłu korbotronic. Problem pojawia się przy otwieraniu i domykaniu szyb z pilota. Albo zamyka się tylko szyberdach i i strona pasażera, albo w ogóle się zacinają podczas zamykania. Przy otwieraniu natomiast w dół leci tylko szyba kierowcy. Czy oprócz bezpieczników jest jakiś przekaźnik albo mikrostyki itp.? Gdzie i czego szukać?
-
Jakie Dystanse Zakupic
Kupiłem dystanse na dystom.pl po wcześniejszych konsultacjach z ludźmi z tego sklepu i tak na przód założyłem dystanse 13mm, a na tył 17mm, wszystkie z pierścieniami centrującymi. Na piasty pasują idealnie, nic nie odstaje.
-
Przekodowanie centralnego zamka
Kupiłem kabel VAG K+COM COMMANDER. Dorobiłem drugi scyzoryk i zakodowałem go do licznika oraz do pompki. Po upewnieniu się, że oba działają wyzerowałem pompkę tzn. wpisałem "0" w software coding. Piloty przestały reagować. Ustawiłem nową wartość na 13130 jak było zasugerowane. Oba piloty działają jak wcześniej. Przejechałem szybami ręcznie w skrajne pozycje, potem pilotami. Domykają się wszystkie szyby oraz szyberdach, a otwiera się nadal tylko szyba od strony kierowcy. Podczas prób domykania szyb kilka razy szyby zatrzymały się. Musiałem wciskać i przytrzymywać przycisk na pilocie przez parę razy żeby się domknęły. Było słychać coś jakby "cykanie" przekaźnika lub coś podobnego. Piloty odświeżone, nowe baterie więc raczej odpadają. Jest jakiś osobny przekaźnik lub coś podobnego, co steruje mechanizmem podnoszenia szyb czy wszystko w pompce się znajduje? Instalacja po przeróbkach, bo anglik był.
-
Zmiana mil na kilometry
Kabel dotarł, wsad odczytany. Poszła wiadomość na priv kolego Fazii.
-
Zmiana mil na kilometry
Odgrzeję kotleta. Poczytałem trochę i rozeznałem się w temacie. Kabel zamówiony, głównie po to by odczytać PIN i dodać kolejny scyzoryk do samochodu, ale przy okazji można spróbować też odczytać wsad licznika. Licznik VDO, zegar analogowy. Jeśli ktoś jest w stanie przerobić ten wsad, aby nie przekłamywał prędkości to proszę o info na PW.
-
Jakie Dystanse Zakupic
Podepnę się pod temat. Mam założony gwint. Kupiłem alufelgi 18'' - 7,5J - ET51 - założone opony 225/40. Wysokość pierścieni piasty to 15mm przód i 20mm tył. Mierzyłem odległość opony od błotnika za pomocą kawałka 10mm płyty osb i wychodzi na to, że takiej wielkości dystans pasowałby idealnie na przód i tył - zostaje jakieś 2-3mm odstępu od rantu błotnika. Tylko co zrobić kiedy przeszkadzają pierścienie piasty, a przelotowe dystanse raczej nie wchodzą w grę? Chyba, że zmieszczą się większe i nie będzie tarła opona o nadkole czy błotnik?
-
Przekodowanie centralnego zamka
Od podstaw czyli np. po każdej opcji z osobna czy są sumy kodowania które działają w każdej sytuacji? Można jakoś zresetować pompkę do zera?
-
Przekodowanie centralnego zamka
Zrobiłem kolego jak napisałeś, ale żadnych efektów to nie przyniosło. Czy jest może gdzieś kodowanie, które z osobna odpowiada za zamykanie i otwieranie każdej z szyb i szyberdachu czy poprostu ma działać odrazu dla wszystkich?
-
Przekodowanie centralnego zamka
Wywaliłem 256 z sumy. Zamek działa normalnie. Wykonałem kilka prób z opcjami, które miałem nieaktywne i tak dodając selektywny centralny zamek zadziałało, tylko że po pierwszym kliknięciu otwiera drzwi od strony pasażera(anglik - gdzie można to zmienić żeby była to lewa strona?). Jednak najbardziej zależy mi na zamykaniu zamków powyżej 15km/h. Kiedy dodałem +16 i +32 to zamek działa na odwrót tzn. przy zamykaniu otwiera drzwi, a przy otwieraniu zamyka - pomylone przewody przy pompce? Po za tym nadal przy przytrzymaniu przycisku otwierania na pilocie otwiera tylko szybę od kierowcy.
-
Przekodowanie centralnego zamka
Posiadam Audi A4 B5 FL 1.8T APU, nr centralki zamka 8D0 862 257 E. Komfortowe zamykanie i otwieranie drzwi, szyb i szyberdachu działa tylko, że przy otwieraniu otwiera się tylko szyba kierowcy. Wartości odczytane za pomocą Vag-com'a to "software coding" - 15178, a "workshop code" - 06435. Jak to odczytać? Ile muszę odjąć/dodać wartości, czy po prostu jest coś w instalacji elektrycznej pomylone? A może tak ma działać otwieranie, że otwiera tylko szybę od strony kierowcy? Proszę o jakieś informacje. Pozdrawiam.
-
A4 B5 1.8 [ADR] problem z przekodowaniem sterownika zamka centralnego
Mam pytanie pasujące do tego tematu. Padła mi pompka centralnego zamka. Kupiłem nową o oznaczeniu 8D0 862 257 E. Działa prawie wszystko - otwieranie/zamykanie drzwi i bagażnika z pilota, mrugnięcia kierunkowskazów przy otwieraniu i zamykaniu, mrugająca dioda w drzwiach kierowcy i oświetlenie wnętrza. Załącza się też coś jakby alarm kiedy samochód zostanie otwarty z zewnątrz(bez pilota czy kluczyka) lub od środka za pomocą klamki po wcześniejszym zamknięciu go pilotem(kierunkowskazy zaczynają szybko mrugać, ale nie ma syreny). Nie do końca działa natomiast domykanie szyb z przodu i szyberdachu(korbotronic z tyłu). Kiedy szyby i szyberdach zostaną otwarte przyciskami w kabinie to podczas zamykania ich pilotem i przytrzymaniu przycisku "lock" zamkną się bardzo ładnie wszystkie. Jednak kiedy otwieram samochód i przytrzymuję przycisk "unlock" to otwiera się tylko szyba od strony kierowcy. Tak powinno być czy można to zmienić w kodowaniu pompki? Próbowałem już sumować i dodawać liczby z tematów z kodowaniem( +1 +2 +4 itd...) i wychodzi na to, że powinna działać liczba 6775. Jednak po wpisaniu tej liczby w linijce "software coding" na kanale 35 za pomocą VAG-COM'a pilot nie działa w ogóle. Domyślnie mam ustawione "software coding" na 15178, a "workshop code" na 06435. Testowałem zamykanie zamka po przekroczeniu 15km/h czyli dodaniu do istniejącej liczby +32, ale wtedy pilot znowu zaczął działać na odwrót. Czy w ogóle mam możliwość przekodowania pompki? Może trzeba ją pierwsze zresetować w jakiś sposób(wpisać gdzieś 0 albo coś podobnego?) Jak rozkodować sumę, która jest wpisana w "software coding"? Autko A4 B5 FL 1.8tT 99r. APU.
-
Wibrujące sprzęgło wiskotyczne?
Witam. W mojej A4 B5 polifcie 99r. z 1.8T APU pojawiły się delikatne wibracje na jałowym biegu. Czuć je na kierownicy i ogólnie całym wnętrzu auta. Są podobne do tych np. z telefonów komórkowych. Sprawdziłem poduszki, są całe, ale pod spodem tych wibracji tak nie czuć jak na górze silnika. Czy może je powodować wiatrak chłodnicy wody, a raczej to całe sprzęgło wiskotyczne? Wiatrak kręci się od razu po zapaleniu samochodu, tzn. jeszcze na zimnym silniku. Czy może to jednak poduszki ?
-
Wymiana kokpitu z przedlifta na polift
W ten weekend zabiorę się za wymianę kokpitu na taki jaki powinien być w mojej A4 z 99r. czyli poliftowy. Powodem są m.in. odklejająca się tapicerka przy słupkach, na zgięciach koło kratek i zaślepce poduszki od pasażera. Innym ważnym powodem jest też przedostawanie się wody do wnętrza samochodu przez nawiew na nogi od pasażera, a także ubywanie płynu chłodniczego - ok. 300-400ml na 1000km. Z środkowych kratek podczas korzystania z klimy leci biały dym, więc warto też sprawdzić nagrzewnicę. Olej silnikowy przy wymianie czysty, sam zbiorniczek też, nie ma majonezu. Samochód po przekładce, więc w sumie mogę spodziewać się wszystkiego. Cała reszta samochodu działa sprawnie, 1.8T wyrywa się sam do przodu aż miło. Chciałem Was prosić o jakieś rady na co zwrócić uwagę przy takiej robocie z tymi problemami - jakiś aktualny poradnik do demontażu deski rozdzielczej mile widziany. Edit: Deska przełożona. Okazało się, że nagrzewnica miała dosyć spore wycieki. Założyłem nową. Podświetlenia kratek podłączone. Teraz kokpit wygląda jak należy. Mam sporo zdjęć z akcji, jakby ktoś potrzebował to proszę pisać na priv.
-
Różnica pomiędzy kokpitem przed i po lifcie
Witam. W mojej A4 B5 polift 99r. mam do wymiany deskę rozdzielczą ponieważ w kilku miejscach dosyć mocno zaczęła się odklejać i słabo to wygląda. Jest to anglik po przekładce i nie jestem pewien jakiej deski szukać tzn. czy z przed czy z polifta. Wnętrze z przodu wygląda tak https://postimg.org/image/7s0g4w9zp/. Obecna deska nie ma podświetlanych nawiewów, a nie wiem czy jeszcze po czymś można poznać różnicę. Klima, nawiew i reszta pierdółek(oprócz abs i airbagów) działa. Tunel środkowy jest z polifta więc chyba takiej deski szukać? Nie mam pewności, wolę się upewnić u kogoś kto ma rozeznanie w temacie. Drewienka, dekory na samej desce też są do wymiany. Da radę ktoś powiedzieć jaki kolor dekorów jest na drzwiach(ciemny brąz?) czy po prostu dobierać na oko?
-
Zawieszenie gwintowane jakie wybrać
Mam Audi A4 B5 polift początek 99r. Napęd na przód, silnik 1.8T. Czy taki gwint będzie pasował - http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowane-gwint-supersport-audi-a4-b5-i6158410553.html? Czy muszę wybierać coś innego od AP? W ofercie pisze, że zawieszenie pasuje do B5 z okresu 01/95 do 01/99, a nie mam pojęcia czy są jakieś różnice w zawieszeniu między przed i poliftami?
-
Zmiana mil na kilometry
Z czystej ciekawości sprawdziłem i jest "1". Czyli muszę zmienić wsad. Jakiś dobry poradnik jest dostępny? Co w ogóle będzie mi potrzebne, żeby go zmienić?
-
Zmiana mil na kilometry
Mam B5 polift 99r po przekładce. Zegary z kilometrami, ale pokazuje prędkość w milach. Czy możliwa jest zamiana "literek" tak jak koledzy wyżej piszą i będą km/h? Czy trzeba zmieniać eprom?
-
Gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodzącego(APU)?
Gdzie znajduje się czujnik temperatury płynu chłodzącego w silniku 1.8T z oznaczeniem APU? Temperatura na zegarach raz działa prawidłowo tzn. po przejechaniu kilku kilometrów urośnie do 90st. jednak potrafi w pewnym momoncie opaść jakby samochód w ogóle się nie nagrzał mimo iż z nawiewu leci gorące powietrze. Czasami wogóle się nie podniesie. Jaki czujnik ewentualnie kupić?