Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problematyczny centralny zamek !!!


Lygrys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam właśnie problem z centralką ,problem pojawił się wczoraj przy przednich prawych drzwiach ,a dziś przy drzwiach kierowcy.

Takiego problemu jeszcze nie znalazłem na necie nikt go jeszcze nie opisywał ,a mianowicie podczas przekręcenia kluczyka w drzwiach kierowcy lub pasażera na zamknięcie wszystkie drzwi się zamkną na 2 sekundy po czym samoczynnie się otworzą nawet jeśli przytrzymam kluczyk na zamykaniu to i tak wszystkie się otworzą ,a kluczyk wypchnie do pozycji neutralnej.

Pompka od centralnego ta z bagażnika wygląda dobrze brak jakich kolwiek uszkodzeń zewnętrznych i wewnętrznych przynajmniej na oko.

Dodam ,że auto jest z 1995 bez pilota.

Macie jakieś pomysły ? Może się z tym spotkaliście i wiecie co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zimne luty w pompce, albo weź na próbę inną pompkę od kolegi/znajomego i sprawdź czy dalej drzwi będą się same otwierać 

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian1727

 

 Wszystkie spoiwa sprawdzałem nawet dla pewności obleciałem je wszystkie lutownicą. Wirnik grafitowy też jest cały. Niestety nie znam nikogo z Audi z kim mógł bym to podmienić dla sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, skoro nie ma pilota to za otwieranie i zamykanie odpowiada tylko i wyłącznie pompka. Czy jeśli zamykasz auto ryglem gdy siedzisz w środku drzwi też się otwierają po chwili ? 

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adrian1727 napisał:

Rozumiem, skoro nie ma pilota to za otwieranie i zamykanie odpowiada tylko i wyłącznie pompka. Czy jeśli zamykasz auto ryglem gdy siedzisz w środku drzwi też się otwierają po chwili ? 

Tak gdy siedzę w środku i zamknę wszystkie drzwi ryglem od kierowcy czy od pasazera to po chwili się same otworzą ,a gdy chce każdym z osobna to nie da ich się wcisnąć. Wkurza mnie to trochę bo cały czas auto jest otwarte na szczęście mam garaz i zbliżają się święta wiec nie muszę nigdzie jeździć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lygrys napisał:

Tak gdy siedzę w środku i zamknę wszystkie drzwi ryglem od kierowcy czy od pasazera to po chwili się same otworzą ,a gdy chce każdym z osobna to nie da ich się wcisnąć. Wkurza mnie to trochę bo cały czas auto jest otwarte na szczęście mam garaz i zbliżają się święta wiec nie muszę nigdzie jeździć 

Kolego a jak odepniesz pompkę całkiem, tzn. wyciągniesz te 2 kostki to da się zamknąć od środka/zewnątrz ? Spróbuj tak: odepnij pompkę i pozamykaj ręcznie wszystkie drzwi (o ile się da, ale powinno), oprócz bagażnika, bagażnik zostaw otwarty i jak wszystko pozamykasz podłącz pompkę z powrotem i sprawdź czy wszystkie drzwi pootwiera. Może mikrostyk się uszkodził choć wątpię  z tego powodu że " problem pojawił się wczoraj przy przednich prawych drzwiach ,a dziś przy drzwiach kierowcy ", a 2 mikrostyki od tak się razem nie zepsują. 

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na podobny pomysł mianowicie odpiąłem te 2 kostki i wężyk wtedy udało mi się pozamykać tylne drzwi od środka ,a przednie kluczykiem od zewnątrz następnie podpiąłem wtyczki ,wężyk i drzwi same się otworzyły zaraz po podpięciu kostek ,ale jutro spróbuje jeszcze twoją metodę bez wyciągania wężyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem twoim sposobem i też się drzwi otwierają po podpięciu kostek ,próbowałem też zakleić tą dziurkę obok wężyka i nic.

Zauważyłem ,że z kluczyka przednie prawe drzwi już nie zamykają wszystkich tylko siebie i po chwili się otwierają na dodatek zauważylem ,ze zamek w nich i klamka są luźne zaraz będę rozbierał boczek i zobaczę co tam się dzieje.

Zawartość dodana 36 minutes later

Temat uważam za zamknięty zamek centralny działa winny był chyba luźny wkład zamka w drzwiach przednich pasażera powyciagałem wszystko poczysciłem i złożyłem spowrotem ,wszystko działa jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem dzisiaj powrócił rozebrane i złożenie zamków w przednich drzwiach tym razem nie pomogło.

Nie mam pojęcia co z tym centralnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lygrys napisał:

Panowie problem dzisiaj powrócił rozebrane i złożenie zamków w przednich drzwiach tym razem nie pomogło.

Nie mam pojęcia co z tym centralnym.

Czyżby jednak pompka ? zastanawiam się jakby to sprawdzić żeby ostatecznie postawić pompkę za przyczynę w 100% bo szkoda wchodzić w koszta jeśli to wina np. instalacji. Do głowy przychodzi mi jeden pomysł, mam rozpiskę kabli małej kostki i zastanawiam się czy da się poeksperymentować z zamkami, mam na myśli to, żeby wyczepić załóżmy pin od zamka drzwi kierowcy i spróbować zamknąć auto z drzwi pasażera i sprawdzić czy po zamknięciu otworzy się z powrotem i na odwrót czyli wyciągnąć pin z zamka pasażera, włożyć pin zamka kierowcy i zamknąć auto od strony zamka kierowcy, nigdy tak nie robiłem ale tylko to mi przychodzi do głowy, ewentualnie poeksperymentować z bagażnikiem. Trochę jest tego motania z tym ale są dwie możliwości. Albo próbować tym sposobem co napisałem (nie mam pojęcia czy to pomoże w uzyskaniu odpowiedzi na ten problem ale warto próbować) albo po prostu kupić dobrą pompkę i sprawdzić może to rzeczywiście coś z pompką nie tak, jak się okaże że po podmiance pompki będzie problem ten sam to pompkę zawsze można sprzedać albo mieć w zapasie a z problemem trzeba będzie dalej powalczyć. Jeśli ktoś miał taki problem z centralnym bądź wie co jest przyczyną to dobrze by było jakby się podzielił rozwiązaniem tej zagadki, gdyż ja tylko proponuje rozwiązania logicznie podchodząc do problemu bo wywróżyć się nie da choć to bardzo prosta konstrukcja centralnego. W razie potrzeby umieszczam poniżej schemat kostek centralnego zamka dla audi z 2 kostkami w pompce. Pozdrawiam

Pierwsza wtyczka :

1 czarny z niebieskim paskiem stacyjka 
2 czerwony stacyjka 
3 szary z białym paskiem sterowanie zamek klapy bagażnika 
4 niebieski z czerwonym paskiem sterowanie zamek klapy bagażnika 
5 zielony z niebieskim paskiem sterowanie drzwi kierowcy 
6 brązowy z białym paskiem sterowanie oświetleniem kabiny 
7 czerwony zwora do pinu 9 
10 brązowy z białym paskiem krańcówki drzwi 
11 żółty z niebieskim paskiem sterowanie drzwi pasażera 
12 brązowy z białym paskiem sterowanie oświetleniem kabiny 
Druga wtyczka zasilająca 
1 12V 
3 masa 

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwila u kolegi podłączyć auto pod kompa i sprawdzić centralke na VAG-u no i niestety centralki nie czyta nawet po 20 minutach czekania ,przez ten czas kolega pobawił się zamkiem i zwrócił uwagę na ciekawą sprawę mianowicie drzwi pasażera podczas zamykania i przytrzymania klucza na zamykaniu  drzwi się zamknęły ,ale gdy tylko puścił klucz i klucz się wyprostował do pozycji neutralnej drzwi się otworzyły zauważyliśmy ,że to tylko przy drzwiach pasażera bo przy drzwiach kierowcy nawet przy przytrzymaniu klucza w pozycji zamykania wszystkie drzwi i tak się otwierają czyli wychodzi na to ,że coś z zamkiem w drzwiach pasażera jest nie tak może dlatego kilka dni wcześniej rozebranie i złożenie dało chwilową poprawę. Zaraz zdemontuje zamek wezmę go do domu i wszystko na spokojnie obejrzę ,ale zanim to zrobię jak już będę miał rozebrany boczek to odłączę wtyczkę od zamka i spróbuje wtedy zamknąć drzwi jeśli się zamkną to będę miał winowajce.

Zawartość dodana 15 minutes later

Znalazłem winowajce w tamtym tygodniu dałem boczki do obszycia nowym materiałem i po prostu źle wtedy złożyłem boczek mianowicie źle wpiąłem linkę od klamki jak na to wpadłem otóż przed chwilą rozebrałem boczek i przypadkowo zamknąłem łokciem rygiel i cud wszystkie drzwi się pozamykały i tu tkneło mnie coś żeby sprawdzić boczek no i okazało się ,że źle linka była wpięta była za mocno naprężona i drzwi po prostu się nie zamykały bo naciągnięta za mocno linka na to nie pozwalała.

Panowie taka błachostka potrafi nieźle wkurzyć ,ale mam nadzieje ,że inni którzy się spotkają z takim problemem będą już wiedzieli co sprawdzić.

Dzięki Wam za wszelakie pomysły naprawy i życzę Wam Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...