Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drążek zmiany biegów dźwięki tarcia gumy o gumę


Canyon28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

W ostatnich dniach pojawił się problem z wybierakiem skrzyni biegów. Podczas jazdy na różnych biegach słyszalne są dźwięki pochodzące z drążka (kulki pod drążkiem) tak jakby tarła guma o gumę. Pojawia się to również podczas jazdy na luzie, wystarczą bardzo niewielkie nierówności. Po dociśnięciu mocno gałki w dół skrzypienie ustaje. Problem coraz bardziej się nasila i staje się coraz głośniejszy. Jadąc bez włączonego radia, skrzypi jak w jakimś "Zaporożcu". Smarowanie tej kulki nic nie dało, jakby jeszcze gorzej (w ruch poszedł biały smar). Problemem jest również dostęp do tego miejsca po wyjęciu mieszka (bez ściągania konsoli środkowej). Poradźcie Panowie coś na to, może te dźwięki przenoszą się z innego miejsca? Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak smar nie pomógł to daj parę kropli oleju, smar nie zawsze dojdzie do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się z problemem, który coraz bardziej się nasilał.. wcześniej próbowałem różnych smarów, silikonowych itp. Przypadkowo podczas konserwacji goleni amortyzatora stosowałem Brunox preparat do amortyzatorów. Zauważyłem, że pozostawia dobrą niewidoczną warstwę poślizgową po wyschnięciu, a w momencie aplikowania dobrze penetruje. Zaaplikowałem tego brunoxa na kulke drążka zmiany biegów i nastała cisza.. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja mam takie skrzypienie przy wrzucaniu 1 lub 2 biegu. Takie tarcie gumy o gumę. Podczas jazdy jest cisza. Co to może być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2018 o 20:42, emas_kr napisał(a):

Hej. Ja mam takie skrzypienie przy wrzucaniu 1 lub 2 biegu. Takie tarcie gumy o gumę. Podczas jazdy jest cisza. Co to może być 

Podbiję temat.

Mam tak samo, ktoś to rozwiązał? :) Skrzypienie przy przerzucaniu 1-2 i 5-6 jest nabardziej słyszalne i faktycznie przypomina dzwięk tarcia gumy o gumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...