Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa diagnoza w RNS e


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Audi a4 b6 2003. Fabrycznie był założony concert. Obecnie jest włożony RNS e i takiego kupiłem. Nie był podpięty CAN i linia K. Z canem sobie poradziłem, ale teraz myślę dlaczego nie mogę się połączyć vagiem z rnse skoro jest wszystko podpięte tak jak na zdjęciach. Po kolei jak u mnie to wygląda. K line to pin 5 wtyczka B w rnse. W concert K line to pin 3 wtyczka C i jest to kabel jasno zielony z niebieskim i przez adapter wchodzi do pinu 5 w rnse, ale dalej nie mogę się połączyć. Jak pierwszy raz wyjalem nawigacje to byla platanina kabli. Jakos przelacznik can bus diete itd nie wiem po co. Czy ktoś miał podobny problem z podpięciem diagnozy? Poniżej zdjęcia.

 

59062a13a9a07602.jpg

18110743_1274774012621925_1575109804_n.jpg

18109809_1274769542622372_1537358505_n.jpg

18073631_1274769539289039_527623435_n.jpg

18110723_1274769569289036_374180039_n.jpg

Edytowane przez dawidos726
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wszystko wygląda na ori chodzi mi o instalację to na początek proponuję sprawdzić przejście między pinem 5 we wtyczce Quadlck w rns-e a pinem nr 7 w złączu obd 2 , ale zanim to zrobisz czym chcesz się łączyć z rns-e? Bo nie każdy program i kabel daje rade, zwłaszcza chińskie vcds-y mają problem z łącznością z rns-e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag.com nie pamietam wersji ale laczy sie do 2003r. Dzis przelozylem pin 5 kostka b z adaptera rnse na pin 7 w kostce c. I na pin 5 laczyl sie i slychac bylo trzaski w glosnikach a na pinie 7 nic nie bylo slychac. Dodatkowo w adapterze rnse nie bylo kabla z pinem 7c 

Edytowane przez dawidos726
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden vag com nie działa z rns-e jak masz zwykły kabel kkl to forum jest program vcds lite i tym połączysz się bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tom A4 napisał:

żaden vag com nie działa z rns-e jak masz zwykły kabel kkl to forum jest program vcds lite i tym połączysz się bez problemu

Ani vcds Ani auto.com nie dal rady. Dopiero z kolega na krotko do obd2 i diagnoza dzialala. Ogolnie na poczatku byly tam powpinane jakies przekazniki canbus dietz i spora platanina kabli. Czy byla mozliwosc ze cos sie spalilo? Teraz jak dojsc do tego zeby normalnie diagnoza dzialala przez złączu obd2 a nie na krotko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłeś czy jest przejście z obd na pin k line tak jak ci pisałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tom A4 napisał:

sprawdziłeś czy jest przejście z obd na pin k line tak jak ci pisałem ?

Podpialem masa plus i linia k z kabla obd2 do wpietej wtyczki rnse. I wtedy dzialalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałeś sprawdzić czy z obd z pinu k line jest przejscie do pinu 5 do rns-e tam nie ma nic żadnych urządzeń ma być przejście i tyle wtedy diagnoza będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miernik w rękę w pin 7 w obd wpinasz jedną sondę w pin nr 5 we wtyczce do rns-e drugą miernik ustawiasz na zwarcie lub diodę tak żeby piszczał i sprawdzasz. Jak piszczy przejście jest jak nie to jest błąd w instalacji lub gdieś jest przerwana linia k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Tom A4 napisał:

miernik w rękę w pin 7 w obd wpinasz jedną sondę w pin nr 5 we wtyczce do rns-e drugą miernik ustawiasz na zwarcie lub diodę tak żeby piszczał i sprawdzasz. Jak piszczy przejście jest jak nie to jest błąd w instalacji lub gdieś jest przerwana linia k

Niby nie piszczy. Pisalem ze wpinalem z 7 pinu w obd do rnse i dodatkowo plus i mase i diagnoza dzialala. Czyli wychodzi na to ze cos na tej lini lezy. I teraz co robic dalej. Wyminac wszystkie moduly i sprawdzac czy nic nie koliduje czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy we wtyczce tej co z auta wychodzi zwykłe iso czy tam piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tam będzie przejście to przelotka jest do d..... widać po niej że to najtańsze badziewie i często są tam błędy w przewodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszczy. Nie wiem czy dobrze robie. Jedna sonda w pin piaty rnse druga sonda w obd2 pin 7 zaplon wlaczony pc tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak bez kompa i zapłonu masz tylko w pin 7 wsadzić sondę od miernika i w iso czarne do kabla zielono niebieskiego drugą sondę i ma piszczeć sprawdź czy dotykasz do styków w obd i w iso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tom A4 napisał:

nie tak bez kompa i zapłonu masz tylko w pin 7 wsadzić sondę od miernika i w iso czarne do kabla zielono niebieskiego drugą sondę i ma piszczeć sprawdź czy dotykasz do styków w obd i w iso

Dalej nie piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z instalacją albo robisz coś nie tak. Masz dwie opcje albo pruć instalację i szukać usterki albo pociągnąć nowy przewód z obd do radia albo z klimatronika do radia i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągnij nowy przewód z obd do radia będzie najszybciej albo pruj instalacje ale to bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...