Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Meyle HD - średnica sworznia w "bananie"


3d0

Rekomendowane odpowiedzi

Strzała,

Czy ktoś zakładał do siebie komplet Meyle HD na przód (Avant)? Zamówiłem sobie poniższy zestaw (+gumy łączniki) ale od nie mogę tego poskładać do kupy :(

  • 116 050 0165/HD (górny)
  • 116 050 0166/HD (górny)
  • 116 050 0167/HD (górny)
  • 116 050 0168/HD (górny)
  • 116 050 0113/HD (dolny nośny) <-- tu chyba powinno być 169/HD ale ten mi pasuje
  • 116 050 0170/HD (dolny nośny)
  • 116 050 0171/HD (banan) <-- nie pasuje do zwrotnicy
  • 116 050 0172/HD (banan) <-- ten OK!

Po pierwsze wg katalogu i logiki powinienem dostać wahacz prosty o numerze 116 050 0169/HD, bo ten 116 050 0113/HD jest niby do ostatniej B8-ki ale on mi pasuje bez problemu. Natomiast cyrki są z "bananami" (171/172) - wg katalogu wszystko jest OK ale 2 rzeczy nie ogarniam: 

  1. Po pierwsze moje wahacze (ORI) mają nr: 8K0407696F (P) i 8K0407695E (L) a żaden katalog łącznie z Meyle mi takich zamienników nie znajduje - wg Etki powinno być 693N + 694N
  2. Na stronie Meyle zamienniki do 693N i 694N to właśnie te z mojego zestawu: 0171/HD + 0172/HD i teraz uwaga - oryginały mają inną średnicę sworznia! Lewy ma ~19 a prawy ~22! Meyle mają oba 19mm, więc tym samym lewe koło mi się udało skręcić i wszystko pasi a w prawym banan nie pasuje mi do zwrotnicy! O co qrde chodzi? W katalogu Meyle są jeszcze inne banany do B8-ki (0173/HD + 0174/HD) ale znalazłem tylko informację, że tam jest różnica w gwincie 12x1.5 vs 14x.15 a czy sworzeń będzie inny to nie wiem.

Pomocy! Ktoś ogarnia o co tu chodzi?


  1.  
Edytowane przez 3d0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - trafiliście. Zwrotnica jest od po-lifta. Dogrzebałem się w papierach ASO, ze to było faktycznie wymieniane i stąd zamieszanie. Aż dziwne, że zrobili taki błąd.

Znalazłem numer na złej zwrotnicy: 8K0407242AB, z tej dobrej niestety spadła naklejka ale wg Etki powinno być 8K0407254R. Teraz pytanie jaka rada? Zakładać wahacz od polifta czy zmieniać zwrotnicę? One geometrycznie są na 99% takie same i jedyna różnica to grubość sworznia 19/22.

btw: 113/HD wymieniłem na 169/HD - udało mi się potwierdzić w Meyle, że to niby to samo ale otwór różni się o milimetr czego nie było czuć po skręceniu ale przy jeździe mogło by się moment roztłuc

Edytowane przez 3d0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 3d0 napisał:

One geometrycznie są na 99% takie same i jedyna różnica to grubość sworznia 19/22.

zgadza sie. Poliftowy wahacz jest zdecydowanie lepszy bo jest olejowy i dziwie sie ,że pakowałeś sie w banan przedliftowy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wihajster napisał:

zgadza sie. Poliftowy wahacz jest zdecydowanie lepszy bo jest olejowy i dziwie sie ,że pakowałeś sie w banan przedliftowy. ;)

Ale to chyba mówisz o ORI - w tych Meyla nie widzę różnicy. Kupiłem przed-liftowe, bo żeby założyć inne to bym musiał razem ze zwrotnicami wymieniać a to już dodatkowe 1k, co trochę traci sens skoro tuleje są w porządku. Zakładam chyba jednak inny banan i będzie cyrk po lewa strona będzie przed-liftowa a prawa po-liftowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...