Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio navigation plus


Radek 1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ? na problem z radiem miałem przed radiem navigation plus zwykle radio nie orginalne teraz sobie zalozylem duże radio navigation i nie mam  wogóle głosu za każdym razem muszę wpisywać safe cod jakby radio nie mogło zapamiętać zrobiłem mostkowanie stacje niby są zapisane gdy wlacze telefon w navigacji to przez 10 sekund gra dana stacja potem się wyłącza jaki może być problem ? Czytałem na forum ze trzeba się połączyć z kompem ale nie chce wykryć radia tak jak by w ogóle go nie było moze kolega ma stara wersje i dlatego ? głośniki były wymieniane auto z Belgii nie mam nawet sub z tylu bagażniku a mam audi a4 b6 Avant jestem nowy wiec jeżeli nie pisze tutaj gdzie powinienem to sorki 

Edytowane przez Radek 1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, na początek dwa pytania:

1. Jakie navi posiadasz RNS-D czy RNS-E?

2. Z jakim radiem auto wyjechało fabrycznie? Chodzi mi o to czy masz instalacje fabrycznie pod navi czy musiałeś dokładać.

Z tego co piszesz masz problem z zasilaniem, jednak żeby ci pomóc muszę znać typ nawigacji bo jest rożna rozpiska pinów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem nie orginalne radio nie musiałem nic dokladac kostki są normalnie navigacja tez chodzi normalnie tylko nie mam oczywiście mapy PL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostkę 26pin masz podpiętą? Moduł TCM masz?

PS. Jeśli nie masz instalacji przygotowanej pod RNS d będziesz musiał pociągnąć parę kabelków.

Edytowane przez adrian242424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dzisiaj podpiąć pod komputer i pokazało błędy właśnie radia TV ale dopiero się połączyło za 4 podejściem dalismy zeby usunąć błędy ale dalej są nawet nie ma jak wejść w radio żeby zmienić opcje bo czytałem na forum ze trzeba wyłączyć system bose i to pomogło paru osobą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak jak myślałem masz tylko 2 kostki iso, żeby rns-d działało będziesz musiał dołożyć trochę kabli i zakodować porwanie nawigacje. Jeśli chcesz mieć komunikaty na FIS będziesz musiał dołożyć tuner TCM i poprowadzić linie CAN-BUS

Do odpalenia radia musisz podłączyć poprawnie zasilania i dołożyć kostkę 26pin bez tego będzie ci ciągle resetowało nawigacje. Do działania nawigacji potrzebujesz sygnał GALA.

Kostka 8 pinowa

Ub+ -  stałe +12 

SAFE - stałe +12

S-Kont - napięcie po stacyjce, pin 8/86s, (czerwony przewód 0,5mm2 przy stacyjce)

K-BUS -linia diagnostyczna podpięta pod wejście OBD.

TEL MUTE-  sygnał z telefonu, wycisza radio jeśli wykryje połączenie, jeśli nie masz ori telefonu w aucie pin zostaje wolny.

GALA - sygnał prędkości, potrzebny do działania nawigacji i systemu GALA. Do rocznika 2002 podpięta do zielonej 32 pinowej kostki w zegarach pin nr. 21, po roczniku 2002 do czarnej 17 pinowej kostki znajdującej się w słupku koło pedałów pin 17.

"Słoneczko" - +12 po włączeniu świateł, oryginalnie podpięty pod zegary,  zielona 32 pinowa kostka pin nr. 17

Kostka 26 pin

KL15- napięcie po stacyjce, pin 6/15 (czarny przewód 4.0mm2 przy stacyjce)

DFAL_L - sygnał prędkości ABS,  czerwona 17 pinowa kostka w słupku koło pedałów pin nr 13.

CAN/L- linia can do modułu TMC pin 8

CAN/H - linia can do modułu TMC pin 9

4c499a8494b193c9223af71f1e998091.png

Po poprawnym podłączeniu będziesz musiał zakodować radio, jak to zrobić opisałem w tym temacie https://a4-klub.pl/topic/389794-kodowanie-i-adaptacja-rns-d/#comment-5097337

 

Edytowane przez adrian242424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki wielkie za pomoc byłem dzisiaj u elektryka i nie może w ogóle połączyć sie z radiem w ogóle go nie widzi stwierdził ze brakuje kabelka zasilającego i dlatego tez cały czas sie radio resetuje i prosi o safe cod i to niby powód 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  kolego za pomoc wszystko działa radio świetnie gra przekodowane tylko został mały problem nie może dalej zapamiętać safe cod hmm ? Mostkowanie zrobione stały prąd jest jakąś jeszcze opcja która może pomoc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilania dobrze masz podłączone? Na pinach Ub+ i SAFE musi być cały czas napięcie, fabrycznie podłączone pod bezpiecznik S239(20A), sprawdź czy po wyjęciu kluczyków z stacyjki na pinie SAFE masz cały czas napięcie, inaczej navi będzie wołało za każdym razem o kod. Dodatkowo dodam, że pinów S+Kont i KL15 nie możesz łączyć razem, podejrzewam, że jak miałeś nie ori radio to miałeś już jakiś kabelek z napięciem po stacyjce i pewnie wpiąłeś go w te wejścia? Musisz podłączyć wedle tego:

S-Kont - napięcie po stacyjce, pin 8/86s, (czerwony przewód 0,5mm2 przy stacyjce)

KL15- napięcie po stacyjce, pin 6/15 (czarny przewód 4.0mm2 przy stacyjce)

Tu masz schemat: https://megawrzuta.pl/download/61eb1c2d5f20161d1a3bbc51d00bf8cb.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione działa dzięki mam jeszcze pytanie bo mam sub i zmachol chce założyć tylko muszę mieć wiązkę a nie mogę zbytnio znalesc bo wszystkie zdają sir krótkie a przecież wiązka idzie przez cale auto chyba ze się myle hmm i jak ona idzie w ogóle jakoś progiem od pasażera ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...