Jump to content

adrian242424

Pasjonat
 • Content Count

  386
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

7

About adrian242424

Informacje

 • First name
  Adrian
 • Location
  Oświęcim

Car

 • Car model
  A4 B6
 • Car body
  Avant
 • Year of production
  2003
 • Engine
  1.8 T
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  PB+LPG

Recent Profile Visitors

771 profile views
 1. Oryginalnie lusterko fotochrom bez funkcji autoświateł, pobiera sygnał z czujnika cofania (17 pinowa pomarańczowa kostka pin 9, obok pedałów), jeśli tam nie będzie wiązki to jest jeszcze dostępny w czerwonej 17 pinowej kostce pin 15 (skrzynka z ECU), jednak jak widać na schemacie czujnik cofania (F4) po wbiciu wstecznego podaje +12v, więc jak podłączysz się pod wyście światła wstecznego z MCE to powinno to jak najbardziej działać. Co do lampki jest tak jak mówisz w czasie zaświecenia lampy na pin 1 podawana jest masa, tylko nie zapomnij przerobić lampki dodając 2 diody prostownicze bo w czasie "spoczynku" lampy żarówki pełną rolę przejścia (coś jak bezpiecznik) i na pinie 1 pojawi się +12v, dlatego diody są wymagane bo pełnią funkcje zaporową. Jaka przerobić lampkę podsufitki jest opisane na forum, a jak coś to wal na PW.
 2. Lusterko doszło, sprawdziłem i na pinach 4 i 5 po wysterowaniu pojawia się napięcie 1,1V, podłączyłem boczny fotochrom na krótko i wszystko działa. Wychodzi na to, że silniczek w drzwiach pełni tylko role przejścia pomiędzy kostką 10 pin, a 16 pin lusterka, więc jeśli mamy standard lusterka 5 pin, a chcemy dołożyć boczny fotochrom wystarczy puścić osobna wiązkę (2 przewody) z kostki 20 pin drzwi, bezpośrednio do lusterka. Chyba, że chcemy robić wszystko wg. oryginału wtedy musimy zaopatrzyć się w silniczek szyb pod składane lusterka, który posiada obsadzone wszystkie 16 pinów. PS. Jedestem po udanym montażu na aucie i wszystko śmiga, jak by ktoś miał jakieś pytania pisać.
 3. Dzięki! Jak by ktoś szukał do niej pinów to: 000 979 105 lub 000 979 106
 4. Wie ktoś możne jaki numer ma kostka 2 pin, znajdująca się w lusterku do sterowania fotochromem? Sprawdzałem w etce, ale wiązka lusterka nie występuje osobno tylko z całym lusterkiem. Dokładam boczne fotochromy pod lusterka 5 pin i brakuje mi tej złączki.
 5. Witam! Wie ktoś możne jaki numer ma kostka 2 pin, znajdująca się w lusterku do sterowania fotochromem? Sprawdzałem w etce, ale wiązka lusterka nie występuje osobno tylko z całym lusterkiem. Dokładam boczne fotochromy pod lusterka 5 pin i brakuje mi tej złączki.
 6. Można, ale nie ryzykował bym na razie podłączenia na krótko żeby nie uwalic luster, jeśli na pinach 4 i 5 pojawia się niskie napięcie do 3v to wtedy zaryzykuje i niech się dzieje wola nieba
 7. Ja na razie wiem tyle, jeśli chcesz zrobić wszystko ori, to lecisz wg. tego schematu. Czyli z wstecznego lusterka lecisz 2 przewodami z pinów 4 i 5 do 17 pinowej pomarańczowej kostki znajdującej się w przednim dolnym lewym słupku, piny 7 i 8, tam jest mostek 4 przewodów, 2 ciągniesz do 20 pinowej czarnej kostki w lewych drzwiach pin 7 i 8, a 2 do drzwi prawych, następnie do 10 pinowej czarnej kostki w silniku szyb pin 7 i 8. Aktualnie niewiadomą pozostaje sam silnik czy bierze udział w sterowaniu fotochromem czy po prostu pełni funkcje przejścia do 16 pinowej kostki lusterka. Czekam aktualnie na lusterko wsteczne i zobaczę jakie napięcie pojawia się na pinach 4 i 5, do wysterowania fotochromu powinno ono wynosić ok 1-3v.
 8. Witam! Jestem na etapie montażu lusterek fotochromowych i mam kilka pytań. Czy pod zewnętrzne fotochromy potrzebuje silnik szyb przystosowany pod składane lusterka? Z tego co widzę na schemacie z elsy, sygnał z wstecznego lusterka prowadzę do silniczka szyb (kostka 10 pin) na tym schemat się kończy. Posiadam standardowe lusterka 5 pin wiec chciałem podciągnąć 2 dodatkowe przewody od luster i wpiąć się w kostkę lusterka 16 pin, tylko właśnie pod jakie piny? Szukając dalej znalazłem, że odpowiadają za to piny 11 i 12 ok, tylko mój standardowy silnik posiada tylko jeden rząd pinów (1-8). Najważniejsze pytanie da się to obejść i podłączyć wsteczne lusterko z fotochromem bocznym bezpośrednio czy czeka mnie zakup silniczka pod składane lusterka (8E1 959 801 E, F, G ), który posiada 2 rzędy pinów?
 9. Witam! Kupie lusterko czarne fotochromatyczne pod mały uchwyt do A4 B6.
 10. Zobacz ofertę Lusterko fotochrom, czarne A4 B6 Witam! Kupie lusterko czarne fotochromatyczne pod mały uchwyt do A4 B6. Dodający adrian242424 Wysłano 28.10.2019 Kategoria Audi A4 B6/B7
 11. Jako, że nie było odpowiedzi to znaczy, że nikt zapewne tego nie stosuje... Nie ryzykując i wywalając 100zl na bubel, udałem się do ASO i zakupiłem same ramiona w cenie 290zl. Pozdrawiam.
 12. Dzisiaj zaczął porządnie stukać sworzen lewego górnego wahacza, od wymiany kpl. przejechane 22 tys km.
×
×
 • Create New...