Jump to content

adrian242424

Pasjonat
 • Content Count

  386
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

11

About adrian242424

Informacje

 • First name
  Adrian
 • Location
  Oświęcim

Car

 • Car model
  A4 B6
 • Car body
  Avant
 • Year of production
  2003
 • Engine
  1.8 T
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  PB+LPG

Recent Profile Visitors

972 profile views
 1. Witam! Można prosić o rozkodowanie? VIN WAUZZZ8E13A395884
 2. Oryginalnie lusterko fotochrom bez funkcji autoświateł, pobiera sygnał z czujnika cofania (17 pinowa pomarańczowa kostka pin 9, obok pedałów), jeśli tam nie będzie wiązki to jest jeszcze dostępny w czerwonej 17 pinowej kostce pin 15 (skrzynka z ECU), jednak jak widać na schemacie czujnik cofania (F4) po wbiciu wstecznego podaje +12v, więc jak podłączysz się pod wyście światła wstecznego z MCE to powinno to jak najbardziej działać. Co do lampki jest tak jak mówisz w czasie zaświecenia lampy na pin 1 podawana jest masa, tylko nie zapomnij przerobić lampki dodając 2 diody prostownicze bo w czasie "spoczynku" lampy żarówki pełną rolę przejścia (coś jak bezpiecznik) i na pinie 1 pojawi się +12v, dlatego diody są wymagane bo pełnią funkcje zaporową. Jaka przerobić lampkę podsufitki jest opisane na forum, a jak coś to wal na PW.
 3. Lusterko doszło, sprawdziłem i na pinach 4 i 5 po wysterowaniu pojawia się napięcie 1,1V, podłączyłem boczny fotochrom na krótko i wszystko działa. Wychodzi na to, że silniczek w drzwiach pełni tylko role przejścia pomiędzy kostką 10 pin, a 16 pin lusterka, więc jeśli mamy standard lusterka 5 pin, a chcemy dołożyć boczny fotochrom wystarczy puścić osobna wiązkę (2 przewody) z kostki 20 pin drzwi, bezpośrednio do lusterka. Chyba, że chcemy robić wszystko wg. oryginału wtedy musimy zaopatrzyć się w silniczek szyb pod składane lusterka, który posiada obsadzone wszystkie 16 pinów. PS. Jedestem po udanym montażu na aucie i wszystko śmiga, jak by ktoś miał jakieś pytania pisać.
 4. Dzięki! Jak by ktoś szukał do niej pinów to: 000 979 105 lub 000 979 106
 5. Wie ktoś możne jaki numer ma kostka 2 pin, znajdująca się w lusterku do sterowania fotochromem? Sprawdzałem w etce, ale wiązka lusterka nie występuje osobno tylko z całym lusterkiem. Dokładam boczne fotochromy pod lusterka 5 pin i brakuje mi tej złączki.
 6. Witam! Wie ktoś możne jaki numer ma kostka 2 pin, znajdująca się w lusterku do sterowania fotochromem? Sprawdzałem w etce, ale wiązka lusterka nie występuje osobno tylko z całym lusterkiem. Dokładam boczne fotochromy pod lusterka 5 pin i brakuje mi tej złączki.
 7. Można, ale nie ryzykował bym na razie podłączenia na krótko żeby nie uwalic luster, jeśli na pinach 4 i 5 pojawia się niskie napięcie do 3v to wtedy zaryzykuje i niech się dzieje wola nieba
 8. Ja na razie wiem tyle, jeśli chcesz zrobić wszystko ori, to lecisz wg. tego schematu. Czyli z wstecznego lusterka lecisz 2 przewodami z pinów 4 i 5 do 17 pinowej pomarańczowej kostki znajdującej się w przednim dolnym lewym słupku, piny 7 i 8, tam jest mostek 4 przewodów, 2 ciągniesz do 20 pinowej czarnej kostki w lewych drzwiach pin 7 i 8, a 2 do drzwi prawych, następnie do 10 pinowej czarnej kostki w silniku szyb pin 7 i 8. Aktualnie niewiadomą pozostaje sam silnik czy bierze udział w sterowaniu fotochromem czy po prostu pełni funkcje przejścia do 16 pinowej kostki lusterka. Czekam aktualnie na lusterko wsteczne i zobaczę jakie napięcie pojawia się na pinach 4 i 5, do wysterowania fotochromu powinno ono wynosić ok 1-3v.
 9. Witam! Jestem na etapie montażu lusterek fotochromowych i mam kilka pytań. Czy pod zewnętrzne fotochromy potrzebuje silnik szyb przystosowany pod składane lusterka? Z tego co widzę na schemacie z elsy, sygnał z wstecznego lusterka prowadzę do silniczka szyb (kostka 10 pin) na tym schemat się kończy. Posiadam standardowe lusterka 5 pin wiec chciałem podciągnąć 2 dodatkowe przewody od luster i wpiąć się w kostkę lusterka 16 pin, tylko właśnie pod jakie piny? Szukając dalej znalazłem, że odpowiadają za to piny 11 i 12 ok, tylko mój standardowy silnik posiada tylko jeden rząd pinów (1-8). Najważniejsze pytanie da się to obejść i podłączyć wsteczne lusterko z fotochromem bocznym bezpośrednio czy czeka mnie zakup silniczka pod składane lusterka (8E1 959 801 E, F, G ), który posiada 2 rzędy pinów?
 10. Jako, że nie było odpowiedzi to znaczy, że nikt zapewne tego nie stosuje... Nie ryzykując i wywalając 100zl na bubel, udałem się do ASO i zakupiłem same ramiona w cenie 290zl. Pozdrawiam.
 11. Dzisiaj zaczął porządnie stukać sworzen lewego górnego wahacza, od wymiany kpl. przejechane 22 tys km.
×
×
 • Create New...