Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabezpieczenie odprysków lakieru


rogigor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

1)

w kilku miejscach na aucie, poprzedni właściciel zabezpieczył odpryski lakieru w ten sposób:

IMG_20170429_194259.jpg

Generalnie mi to nie przeszkadza, ale znalazłem 3 czy 4 małe odpryski przy nadkolu i rancie tylnej klapy. Wygląda to tak:
IMG_20170429_194527.jpg

Aktualnie zabezpieczyłem to środkiem APP R-Stop - naniosłem pędzelkiem i zostawiłem na kilkanaście godzin do wyschnięcia. No i tu pytanie: takie coś wystarczy czy lepsze jest to rozwiązanie z pierwszego zdjęcia? Kolega mi doradzał, żeby z ASO kupić małą buteleczkę lakieru i nanieść pędzelkiem, z kolei drugi, prowadzący sklep z lakierami, zasugerował własnie R-Stop (który kupiłem). Co sądzicie?

 

2) W jednym miejscu mam purchle rdzy pod lakierem. Tu już oddam do lakiernika, ale czy trzeba to robić na już, natychmiast czy wystarczy przed zimą?

IMG_20170429_194431.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rdze pod lakierem i zaczyna puchnąć to zrób to od razu. Każdy deszcz nawet najmniejszy wpłynie na powiększanie zalążka rdzy, gołym okiem nie zobaczysz a obszar rdzy może być dużo większy aniżeli obszar spuchnięcia.

Mając kwaśne deszcze a najczęściej takie występują do zimy możesz mieć dziurę wiec sam zdecyduj.

 

Co do małych ubytków. Jeśli nikt wcześniej nie ingerował w te miejsca to masz blachę na ocynku a to oznacza ze możesz spokojnie dobrać buteleczkę lakieru i pędzelkiem machnąć. Jeśli idzie do blachy to najlepiej weź też z ASO buteleczkę podkładu. Koszt doprawdy niewielki.

 

Tapnięte z iPhone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, zrobię chwilę po majówce. A co do pierwszego punktu?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mówicie oboje o zaprawkach ;)
Swoją drogą poprzedni właściciel chyba średnio trafił z kolorem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zauważyłem na telefonie tylko pierwszą część posta :) Oki wezmę z ASO i lakier i podkład na wszelki wypadek.

A kolor no cóż... Wolę to niż ubytki :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...