Skocz do zawartości
IGNOROWANY

niezdecydowany s-tronic


muszka76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po zakupie A4 Allroad z 2009 roku kiedy emocje i zachwyt nad skrzynią opadły przyszedł czas na pierwsze wymiany i usprawnienia.

Zauważyłem po przejechaniu około 500km ,że kiedy zahamuje pod  światłami to skrzynia włącza 1 i zrzuca na 0 i tak do czasu ruszenia.Zjawisko to występuje tylko czasem wiec nie jest to reguła.

Pojechałem do znajomego,który ma profesjonalny warsztat zajmujący się skrzyniami automatycznymi i jago diagnoza to: mało oleju w skrzyni.Posiadam faktury na wymianę oleju przez sprzedającego 6tys km temu.Po ponownej wymianie jakby się uspokoiło,ale tylko na chwilę bo w piątek w warszawskich korkach musiałem przed dojeżdżaniem do samochodów lub świateł zrzucać na N bo kiedy się zatrzymywałem to skrzynia znów nie wiedziała czy juz włączć 1 czy stać na 0.

Myślę,że będzie to wina oprogramowania i wystarczy przeprowadzić adaptacje ,ale to tylko moje przypuszczenia laika.

Może ktoś miał podobne doświadczenie i wie co trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrzuca na 0? Totalnie tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 

tak 0 i 1 i znów 0,1 i zaczyna bujać autem.Od dwóch dni nic się nie dzieje.Myslę,że adaptacje by pomogły.A może chip i zmiana softu skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w ASO żeby wgrali adaptacje ,ale okazało się,że nie ma żadnego nowego oprogramowania do mojego auta.Przy okazji dowiedziałem się,że poprzedni właściciel też borykał się z tym problemem i nawet wymienił sprzęgła.

Zastanawiam się nad zastosowaniem zestawu naprawczego mechatroniki.Dużo jest roboty przy wymianie?.Może polecicie jakiś zaufany warsztat gdzieś na Śląsku?

Edytowane przez muszka76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o takiej sytuacji. Skrzynia nie ma biegu "0". Podrzuć jakiś filmik.

Zestaw naprawczy mechatroniki relatywnie prosto się wymienia, trzeba tylko spuścić olej ze skrzyni, zdjąć pokrywę miski i wyciągnąć mechatronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tyg nagram filmik.Zauważyłem,że taka sytuacja występuje kiedy samochód jest mocno zagrzany bo ostatnio jeździłem krótkie odcinki i przez dwa dni ani razu nie "zasprzęgliło".Natomiast kiedy pojeździłem trochę dłużej to praktycznie na każdych światłach auto próbowało ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesteś w stanie zaobserwować takie zachowanie np. podjeżdżając powoli pod krawężnik na skręconych kołach? Mam dwa auta z DSG i zarówno RS4 jak i Golf potrafi mnie "kopnąć" podczas parkowania (dojeżdżam do krawężnika, powolutku najeżdżam na podjazd, auto zwalnia, nagle czuję jakby wrzucił na luz, daję lekko gaz, auto jakby chciało się cofnąć, aż tu KOP... dostaję w głowę siedzeniem, auto rusza z dość nieprzyjemnym szarpnięciem). Cholernie niefajne (ekwiwalent strzału ze sprzęgła przy nieumiejętnym ruszaniu manualem w obcasach odczuwane z pozycji pasażera - wiecie o czym mówię ;) ), ale nauczyłem się już parkować tak, żeby do tego nie dochodziło... 

...Golf zachowuje się tak samo - jakby miał jakiś "martwy" moment kiedy podjeżdżając pod górkę wrzucał "luz" w oczekiwaniu kiedy wrzucę wsteczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką wiadomość dostałem z ASO:

Zestaw naprawczy o który Pan pytał 0B5398048C kosztuje 1721,57 zł brutto.
Cześć jest dostępna na zamówienie z Poznania - max 2 dni robocze.

Jednak w samochodzie, z którego Vin Pan podał, zestawu tego nie można zastosować.
Jedynie cały zespół mechatroniczny w cenie 10932,45 zł brutto.
Dostępny na indywidualne zamówienie, czas realizacji zamówienia to około 7 dni roboczych

Robocizna:
Wymiana mechatronika w Pana samochodzie to 800 zł brutto + jego kodowanie.
Cena kodowania to 640 zł brutto.
W sumie wymiana mechatronika razem z kodowaniem - 1440 zł brutto.
Co o tym myśleć?Zapytam dlaczego nie można zastosować zestawu i zobaczymy co odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź ASO:

Producent nie przewidział w tym samochodzie zastosowania zestawu, który Pan podał.
Prawdopodobnie, któryś element zestawu nie będzie pasował do Pana samochodu.

Co może nie pasować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, wg ETKI zestaw naprawczy nie pasował do mojego auta.

Serwis skrzyń zawsze stosuje ten zestaw i wszystko jest ok (występują tylko dwa rodzaje takich zestawów naprawczych, z większa i mniejszą ilością części).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeździłem sporo w korkach i kilka razy zasprzęgliło ,ale tylko kilka razy i nie zdążyłem nagrać.Najgorsze jest to,że zdarza się sporadycznie.W środę kumpel  podmieni mi hydraulikę na inną(ok 20k przebiegu).Pojeżdżę kilka dni i zobaczymy może trafimy w sedno.Na razie będziemy próbować jak najmniejszym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/z8-VcgbEwKk 

https://youtu.be/yyLmbGDvmxA

Dzisiaj nagrałem te dziwne,żenujące zjawisko 

 

Edytowane przez muszka76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie ma tam żadnego "0".

Nic się tu nie wymyśli, trzeba wymienić zestaw naprawczy i liczyć na to że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o wymianie hydrauliki?Kumpel ,który ma mi to jutro podmienić siedzi w skrzyniach automatycznych od lat i twierdzi,że dziwne jest to,że dzieje się to sporadycznie i dlatego ciężko na 100% powiedzieć co jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc hydraulika? Kumpel miał jakiekolwiek doświadczenie ze skrzyniami S Tronic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wie o czym mówi skoro naprawia automaty od kilku dobrych lat: http://www.amaticserwis.pl/index.html

 

Zamawiamy jednak zestaw naprawczy mechatroniki.Jutro ma być samochód gotowy i zobaczymy czy pomogło.

 

 

Edytowane przez muszka76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw naprawczy zamontowany. Zrobiłem kilka kilometrów i na razie odpukać. Jest super ale jutro jadę w trasę i zobaczymy czy to już koniec tej żenady. 

 

Wróciłem po kilku godzinach jazdy w trasie jak i w korkach.Jest zaje...cie.Mam nadzieję,że już nigdy się to nie powtórzy.

Edytowane przez muszka76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...