Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 1.8T Blow Off


ArcziA418T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy w moim a4 b5 2000r. 1.8T 150km seria, jest możliwość założenia blow off'a? Jakie są za i przeciw gdyż opinie są różne a bardzoooo ale to bardzo uwielbiam ten dźwięk daje on dużego pazura.... Ale przeraziłem się że mogę mieć z tym same problemy... Jaka jest tak na prawdę prawda? I jeżeli jest możliwość takiej modyfikacji to co kupić? Pozdrawiam.

Ps. Jeżeli temat jest w nieodpowiednim dziale bardzo przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobranie bov'a to nie jest taka prosta sprawa, a już na pewno nie w aucie z seryjnym programem i przepływomierzem... powiedziawszy to -> spróbujesz, sam próbowałem. Nie raz... nie dwa... mimo że wszyscy mówili, że będzie kibel, że będzie słabo na gaz reagował, kiepsko odpalał, sypał błędami... no i palił 2x więcej. Próbowałem, zmieniałem sprężyny, ustawienia hybrydy (od zamkniętego po pełną atmosferę), wszystko po to, żeby usłyszeć to głośne PSSSsss po zdjęciu nogi z gazu kiedy tylko turbo napompowało wystarczająco żeby "upuścić...".

No i po wszystkim już wiedziałem, że lepiej wrócić do seryjnego, zdrowego DV i cieszyć się szybkim (cichym) autem, które reaguje na gaz jak trzeba.

Posłuchasz tych, którzy Ci odradzą, czy będziesz próbował? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli tak myślałem ...będę niestety zmuszony do zrezygnowania z tego małego mojego marzenia... No trudno. A tak bardzo bym chciał .... :) Ale dzięki za pomoc, warto myśleć trzeźwo. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż i pojawił się taki głos.... 

wypowiedź starego forumowicza jeśli chodzi o 1.8T "MITEM jest to, że ten silnik źle współpracuje z zaworami upustowymi ( słynne PSSST ), pod warunkiem zakupienia odpowiedniego zaworu ( w tym miejscu polecam zawór PRO PERFEKT typ II do silników 20V VAG ) i na pewno nie będzie żadnych negatywnych objawów. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość istnieje, ale przy kompletnej serii mija się to z celem. Jeśli już bardzo chcesz założyć to załóż hybrydę DV z BOV'em od np. ProPerfekt. Na ich stronie wołają za 375 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogue, ale co masz na myśli że mija się to z celem? Generalnie chciałbym głośny dźwięk który wydaje blow off gdyż zawsze to mnie jarało ... A czy mogą być jakieś komplikacje? Oczywiście sam tego nie założę mam 2 lewe ręce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija się to z celem bo poza dźwiękiem nie daje żadnych korzyści wzrostu mocy etc. (przy małym turbo jakim jest  k03 i seryjnych komponentach).  Po prostu seryjny dv wystarcza. Tak jak mówiłem, jeśli chcesz zachować funkcjonalność i mieć "psst" bierz tego ProPerfekt. Komplikacji nie powinno być żadnych, a montaż jest prosty - na Youtubie są filmy z montażu.

Edytowane przez Rogue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a bo teraz ktoś mi na forum na facebooku napisał że filtr stożkowy tez da fajny efekt.... o boże za dużo informacji na raz :) Jestem kucharzem a co do mechaniki to 2 lewe ręcę ... To jaki dokładnie stożek i ten blow of kupić? No i jakie sa wgl plusy tych 2 rzeczy jak bym zmienił? I czy mogę coś na tym stracić, oczywiście chcę uniknąć dużych kosztów w razie naprawy z moojej głupoty lub jakiś dziwnych zachowań autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...