Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuning mocy Audi a4 b5 AHU 96r


rohace

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem AUDI a4 Avant i planuje zwiększenie jego mocy:
Typ: B5

prod. listopad 1996r.

320tys - niekrecony

1.9 TDI 90KM  AHU

Silnik pracuje cicho i równo.

Sprzęgło fabryczne, sztywne. Skrzynia wymieniana juz 2x obecna niby od Audi 90KM.  2 lata temu Rozrzad pewnego dnia przeskoczyl o kilka zebow mysle ze 1-2 poniewaz silnik chodzi wiec chyba nic nie dostalo po d*pie( dla ciekawych powodem był pekniety pasek alternatora ktory wkrecil sie w rozrzad)

Przewałkowałem wiele tematów w internecie i nieco zaznajomiłem się w temacie Jednak poproszę was w tym poscie o kilka sugestii i rad.
znalazłem kilka kombinacji i chciałbym abyscie do tych o ktorych cos wiecie z wlasnego doswiadczenia  dodali  opinie itp.

-

Na początek mysle że musze sprawdzic obecne osiagi na hamowni. Diagnostyka komputerowa juz wykazała ze turbina dziala dobrze  bardzo blisko parametrow fabrycznych, brak luzow itp

A: Z czytania roznych postow ustalilem ze chronologia modyfikacji jest nastepujaca( moge sie myslic wiec poprawcie mnie):

A1: wstepnie: wywalic kat, zaslepic EGR, potem:

A2: najlepiej,najszybciej, najlatwiej - wymiana wtrysków na 216

A3 : nastepnie: SOFT ( Czy najpierw soft a pozniej ewentualnie wtryski? czy musi byc jedno i drugie jednoczesnie ?)

A4: nastepnie: turbo i tu Pytanie jakie? nowe/uzywka?-AWX czy nowa/uzywka - GT1549S  Czy te turbiny idealnie pasuja czy potrzeba przycinac, dospawac - ogolnie dopsaowac ? 

A5: Pompa wtryskowa z 11mm ( AHU posiada mniejsza na ktorym etapie ja wymienic lub przerobic? co bardziej sie oplaca? )

A6: FMIC- jaki ?   kiedy konieczny?

A7:  Sprzegło jakie i na ktorym etapie modyfikacji?

Interesuje mnie:

 -jakie przyrosty mocy moge uzyskac na danej kombinacji

- szkodliwosc dla silnika przy danych modyfikacjach inne ryzyka

-spalanie przy anych modyfikacjach

- Cena za częsci oraz robocizna

 

 

Prosze o poprawienie bledow jezeli gdzies sie myle.

Nie zamierzam robic wszystkiego na raz tylko etapowo Kazde A1-A6 to etap. Na poczatek planuje wtryski + SOFT.

 

1.Jakie moce mogę osiagnać przy danych modyfikacjach ?

2. Może macie wlasne pomysly na połaczenie danych modyfikacji

3.  Jak Auto bedzie sie zachowywać przy danych mocach tj. przyczepnosc (Opony R15/ 195) , brak kontroli trakcji w tych modelach, utrzymam go ? nie rozwali ukladu kierowniczego np drążków ?  skrzynia da rade? 

4. Na jednym z postow spotkalem sie ze stwierdzeniem w stylu: "przy modyfikacjach tej jednostki   trzeba umiec nią jezdzic bo nawet niezniszczalne 1.9 TDI można zajezdzic". Co autor mogl miec na mysli ? Majac wieksza moc niezamierzam "pyrkac" :)

5. Czy oplaca się to robic w 21letnim aucie za rok wstepnie planuje sprzedaz lub zlom jesli nie pojdzie a  czesci modyfikacyjne sprzedac lub wsadzic w nowa bude z lepsza karserią b5, b6 sedan - silnik pracuje bez zarzutow, auto mialo kilka pechowych awari ktore opisalem na poczatku.

6. Oraz pytania z punktow A3, 4,5,6, 7.

Czy sie wstrzymac za rok kupic nowsze b6 1,8T i je modyfikowac? Co sadzicie

Edytowane przez rohace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahu nie ma jeszcze vnt???

Skoro nie zamierzasz trzymac go dluzej niz rok po kij generowac koszty??????????????

Nie wlozysz nic z niego do malysza no chyba ze wsadzisz gtb albo dasz mu w koncu jakies nolmalne hamulce...

Pompa 107J ok 1 tys 

Wtryski ok 700zl.

Turbo awx 500zl .plus przejsc ok 70zl.

Dp 150 zl

Program i to zalezy jak trafisz ale od goscia co ma hamownie itp to 1tys zostawisz.

Do tego dojsc moze sprzeglo ktore nie podola i albo program to ogarnie albo kolejne 600zl dojdzie.

Wsio podalem bez robocizny.takze koszta sa w rok wydasz tyle i potem nikt Ci tego nie wruci.

Fakt troche sie wruci ze sprzedazy starych czesci.

Musisz sie zastanowic czy warto i czy b5 bedzie miala u Ciebie dozywocie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wesz82 napisał:

Ahu nie ma jeszcze vnt???

Nie ma ;/

Cytuj

Skoro nie zamierzasz trzymac go dluzej niz rok po kij generowac koszty??????????????

by zaszalec ten ost rok do "pewnej granicy finansowej" potem ewentualnie przelozyc co sie da do nowszej budy b5 lub b6 jak sie da

Cytuj

Nie wlozysz nic z niego do malysza no chyba ze wsadzisz gtb albo dasz mu w koncu jakies nolmalne hamulce...

co to malysz?

Cytuj

Pompa 107J ok 1 tys 

Pompa moze nie bedzie potrzeba do ktoregoś etapu? na poczatek planuje wtryski + soft

Cytuj

Wtryski ok 700zl.

ten koszt jest do ogariencia

Cytuj

Turbo awx 500zl .plus przejsc ok 70zl.

turbo tez do ogarniecia ale narazie wtryski + soft

Cytuj

Dp 150 zl

koszt do ogarniencia

Cytuj

Program i to zalezy jak trafisz ale od goscia co ma hamownie itp to 1tys zostawisz.

u nas bierze 400zl do TDI, chwali sie go ale nie gadalem z nim jeszcze

Cytuj

Do tego dojsc moze sprzeglo ktore nie podola i albo program to ogarnie albo kolejne 600zl dojdzie.

sprzeglo mysle ze wytrzyma kilka modyfikacji, nie da rady juz by duzo wiekszej mocy niewiem rzedu 170KM ? ale nie wiem dlatego tez o to pytalem

Cytuj

Wsio podalem bez robocizny.takze koszta sa w rok wydasz tyle i potem nikt Ci tego nie wruci.

szkoda że nie napisales co i jak chronologicznie i co to da

Cytuj

Fakt troche sie wruci ze sprzedazy starych czesci.

 

Cytuj

Musisz sie zastanowic czy warto i czy b5 bedzie miala u Ciebie dozywocie...

 

mogła by miec ale 21letni samochod ktorego nie mam gdzie garażować może ruda zaczac brac  lub wloze w nowa bude b5 wychodzili o 2001 zdaje sie 

 

 

 

Dzieki za odpowiedz ale nadal oczekuje opowiedzi na wszystkie moje pytania

Edytowane przez rohace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pisz ile masz zlotowek na to to Ci mniej wiecej cos napisze a tak to referat wyjdzie....

Zanim o cos zapytasz to poszukaj sobie o tym co chcesz zrobic jest tego od zarypania na forum.

A zacznij od zmiany na vnt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wesz82 napisał:

Dobra pisz ile masz zlotowek na to to Ci mniej wiecej cos napisze a tak to referat wyjdzie....

Zanim o cos zapytasz to poszukaj sobie o tym co chcesz zrobic jest tego od zarypania na forum.

A zacznij od zmiany na vnt....

2-3 tys na przestrzeni pol roku na start 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj dp kup 216 zrob program i potem sie pomysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wesz82 napisał:

Daj dp kup 216 zrob program i potem sie pomysli.

tak właśnie myślałem

Ile mocy wypluje przy tym ?

Jak spalanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz sie nacieszysz to spalanie spadnie:wink:

Co do mocy nie wiem dokladnie  120km?

Kowi sie produkowal i zrobil fajny temat tzn podniesienie mocy w 1,9 tdi vp poszukaj tam bedzie raczej co i jak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...