Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania A4 B5 quattro


marekmarek91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś z użytkowników miał już taki problem, lub wie coś na ten temat. Chodzi o to że w audi a4 b5 1.9 tdi 110 KM quattro występują drgania, obojętnie czy samochód jest w ruchu czy stoi. Podczas postoju drgania nie są takie mocne jak np. podczas przyśpieszania, drgania te trochę ustępują jeśli przyśpieszam i obroty osiągają ponad 3200-3500 obr/min. Byłem u paru mechaników i nie potrafią tego zdiagnozować. Wymieniłem poduszki silnika i skrzyni, były sprawdzane dyfry i wał, wszystko jest w porządku, zawieszenie nie jest powybijane, półośki też ok. Ustawiana była nawet pompa bo myślałem że może źle podawać dawkę paliwa. Koło dwu masowe było wymieniane przez poprzedniego właściciela ok. roku temu. Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem to proszę o podpowiedź
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz quattro i drgania podczas przyspieszania, proponuje sprawdzić podporę wału i przeguby na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpora wału była sprawdzana, a drgania występują także na postoju, dzięki za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki zwykłe gumowe, jeśli się nie mylę to FEBI ale ręki sobie teraz za to uciąć nie dam, wymieniając poduszki nie było różnicy czy były stare czy już te nowe zakupione. A może to być wina dwumasu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chciałem zakładać nowego wątku więc tutaj zapytam, jakim momentem dokręca się śruby mocujące podpory wału z panewkami?

Edytowane przez Janiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...