Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czerwona kontrolka oleju


rafal199331

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem polegający na zapalaniu sie czerwonej kontrolki od oleju. Następuje to po przejechaniu ok  co 700 km zaświeci sie gaszę silnik za każdym razem sprawdzam stan oleju i jest ok.

odstawiałem  do 2 warsztatów i obaj mechanicy twierdzą że ciśnienie jest ok, czujnik też został wymieniony.

Może ktoś z was miał już taką przygodę i sie może orientuje co może być przyczyną

Edytowane przez rafal199331
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było mierzone ciśnienie oleju? Prawidłowo ciśnienie oleju powinno się mierzyć od zimnego silnika do pełnego rozgrzania i cały czas patrzeć na parametry. Jeżeli zapala się kontrolka oleju a czujnik i niby ciśnienie dobre to może coś z panewkami już być nie tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mechanik mierzył to nie mam pojęcia, nia patrzyłem mu na ręce. Ale jedyne co mnie zastanawia to dlaczego jest tak że zapala sie kontrolka co ok 700 km a nie częściej i silnik pracuje cicho nie słychać żadnego klekotania itd powiem szczerze że już troche sie pogubiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co tyle km się pojawia to jest to jakiś znak. Prawdopodobnie dopiero początki słabego ciśnienia, który będzie pojawiał się coraz częściej. Jak będzie tak jak napisałem to pompa oleju będzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo coś poważniejszego, u mnie też się pali i nie mam już pomysłów co może być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten czujnik oryginalny wymieniłeś czy jakaś podróbka/zamiennik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Chciałem się podzielić że udało mi się naprawić błąd z świecąca się kontrolka czerwona od ciśnienia oleju.

Wcześniej wymieniłem czujnik ciśnienia oleju, było sprawdzane ciśnienie oleju ale wszystko było ok, potem wymieniłem pompę oleju ale i to rezultatu nie dało i nadal kontrolka się paliła. 

Zaczął wariować licznik z pół ficem te tzw wadliwe. Wymieniłem licznik na cały fis i od tamtej pory kontrolki od ciśnienia oleju nie ma. Jeżdżę już tak  z  3 lata.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...