Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiary przegubów wału i tylnych półosi.


MemberA4

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy macie może jakieś informacje na temat wymiarów przegubów wału napędowego w B6 quattro i przegubów wewnętrznych w tylnych półosiach? Gdzieś wyczytałem że do wału podchodzą przeguby od jakiegoś Jeepa a do tylnych półosi od VW Transportera T4. Czy ktoś potwierdzi te informacje?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało to zewnętrzne przeguby na wale napędowym w B6 mają wymiar 100mm/32mm/25 frezów

Śmiało można dostać takie z lepszych firm z przeznaczeniem do przednich półosi choćby od Fiata/Lancia/Alfa Romeo i pasują jak oryginał.

Co do przegubów wewnętrznych tylnych półosi to najpierw trzeba sprawdzić nr z ETKI bo wychodziły różne rozmiary i tak np do 1.9TDi przegub wewnetrzny ma wymiar 108mm/32mm/28frezów i można zakładać przeguby od VW Transportera T4 z nr 701407331B lub jego zamienniki których jest sporo i łatwo dostępnych :)

Edytowane przez MemberA4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2017 o 07:36, MemberA4 napisał:

Co do przegubów wewnętrznych tylnych półosi to najpierw trzeba sprawdzić nr z ETKI bo wychodziły różne rozmiary i tak np do 1.9TDi przegub wewnetrzny ma wymiar 108mm/32mm/28frezów i można zakładać przeguby od VW Transportera T4 z nr 701407331B lub jego zamienniki których jest sporo i łatwo dostępnych :)

do dyfra EUB takie przeguby brałeś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wymieniałem tylko rozbierałem do przesmarowania i wtedy pomierzyłem wymiary i policzyłem frezy na półosi. Miałem dyferencjał ETQ wtedy a on ma te same flansze co EUB więc  przegub wewnętrzny ma wymiar 108/32/28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby coś to przegub wewnętrzny półosi tył o wymiarach 108/32/28 może być z Ruville o nr 75459S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...