Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzywiony łącznik stabilizatora


Bartek_audia4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam pewien problem. Parę dni temu oddałem auto (Audi A4 B5 99r.) do mechanika na wymianę wahaczy dolnych. Głośne stuki w zawieszeniu ustały, jednak auto ściąga na prawą stronę (przed wymianą nie ściągało). Po zaglądnięciu pod auto zastałem taką sytuację jak na zdjęciach w załącznikach. Pytanie do Was, co może być powodem wykrzywienia tego łącznika, przecież ten mechanik lub pseudomechanik musiał widzieć, że jest krzywo jak przykręcał go do wahacza. Sam łącznik chyba odpada bo widać wyraźnie, że drążek stabilizatora nie leży w lini z mocowaniem na wahaczu (jak ma to miejsce z lewej strony gdzie wszystko jest ok). Drążek stabilizatora może być wygięty? Czy po prostu mechanik odwalił fuszerę i dał jakiś tani wahacz stąd mocowanie może być te 2 centymetry dalej? Przypominam, że wcześnien auta nie ściągało na prawo, a wykrzywiony łącznik jest z prawej strony. Niestety nie wiem czy czy był on wygięty przed wymianą wahaczy, wtedy bym wiedział gdzie leży przyczyna. Bardzo proszę o jakieś porady, opinie. PozdrawiamIMG_20170519_150344.jpgIMG_20170519_150251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacz nie jest źle zamontowany?
Ewidentnie wygląda jakby wahacz był bardziej wysunięty. Bądź stabilizator krótszy z jednej strony co raczej nie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej mierzylem wahacze, punkty mocowań i wygląda na to samo. Wczoraj za punkt odniesienia wybrałem mocowanie wahacza przy kole i zmierzylem odległość od tego miejsca do stabilizatora, z tej strony gdzie jest krzywo wyszło 19.5 cm a z drugiej 17.5. Chyba wygląda na to, że stabilizator jest z jednej strony wgięty stąd to przesunięcie. Na początku też myślałem że to wina wahacza, że ma inne wymiary 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest przypadkiem pomylona dziurka w sankach do mocowania tulejki wahacza? Kumpel miał tak samo, wahacz był przykręcony w zewnętrze otwory, poprawione na wewnętrze i pykalo

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Chodziło mi dokładnie o to co kolega wyżej pisze.
Czyli pomylone otwory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi ale z dobrej strony jest mocowany w wewnętrznym otworze a z prawej w zewnętrznym (mimo ze są ślady mocowania odcisniete na wewnetrznym). Klekusnik nie mechanik. Dzięki za pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...