Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Chip 143 multitronic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam zamiar kupić b8 2.0tdi 143km w multitronicu 220tys km.

Czy mogę zrobić moda na 180km i 420Nm przy tej skrzyni?

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Opublikowano

Mozesz....na swoja odpowiedzialnosc:decayed:

Opublikowano
  • Autor

A w seryjnym 170km jest inna skrzynia,mocniejsza?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Kolego ja mam manula....u tunera ktory mi robił softa powiedzial ze multi sie moze posypac po chipie

Edytowane przez firefighter79

Opublikowano
  • Autor

Ja miałem manuala 143 na 180.5km,sprzedałem po wymianie sprzęgła,teraz szukam automata bo miałem b7 w multi i bardzo fajnie się jeździło tylko się sypala ale podobno w b8 są ulepszone

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

I dobra decyzja automat z ta mocą jest lepszy,aczkolwiek wybrałbym tiptrobic lub stronic

Opublikowano
  • Autor

Może ktoś się wypowie kto ma multi i moda na 170km+

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Witam,

dwa istotne fakty, jeśli dobrze pamiętam, które warto wziąć pod uwagę przy decyzji:

- skrzynia multitronic 0aw wg dokumentacji audi jest przeznaczona na moment do max 400 Nm,

- skrzynia multitronic występowała z silnikami 2.7 TDI, który ma ok 400 Nm.

Pozdrawiam
JC

Opublikowano
  • Autor

Aha czyli niby mogę.
Dzięki za odpowiedź

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Skrzynia w 2.7 tdi multitronic to zupelnie inna skrzynia jak ta w 2.0 tdi.

Edytowane przez tommy-cichy

Opublikowano
Dnia 10.06.2017 o 00:51, tommy-cichy napisał:

Skrzynia w 2.7 tdi multitronic to zupelnie inna skrzynia jak ta w 2.0 tdi.

To znaczy jaka / może różnice, bo z tego co wiem, jest to skrzynia 0aw, której jest na pewno wiele wersji (moja to np. LLA).

 

 

Opublikowano
  • Autor

2.7tdi sprawdzalem ma inne oznaczenie .Dziwne bo 170km nie znalazłem w multi. Tylko Manual

albo quattro tiptronic.dopiero 2012 r 177km ma multitronic.

Mogę kupić 2.0tdi 143km z książką z Niemiec,przebieg 213tys km

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Opublikowano

Wszystkie silniki TDI były w ośce sprzęgane z Multitroniciem 0AW, który był w różnych wersjach (na pewno różniły się oprogramowaniem pod dany motor).

Wg dokumentacji A5 max nm dla 0AW to 380 Nm i tyle wg tej samej dokumentacji miał V6 2,7TDI,

natomiast wg dokumentacji A4 B8 skrzynia 0AW stosowana do wszystkich silników do 400 Nm.

Z różnych źródeł informacji moje wnioski są takie, że modyfikowane np. CAGA nie przekraczało 380Nm.

Reszta to oprócz stanu technicznego, sposób traktowania swojego auta.

 

Być może dobrze byłoby zebrać te oznaczenia multi sprzęganego z 2.7 TDI.

 

 

 

Opublikowano
  • Autor

To wtedy może się zastanowię na tym multitronikiem ,w manualu caga miałem 180.5km i 423nm .
W b8 multi był dużo lepszy?
Bo miałem 3 lata temu b7 1.8t 163km multi i 2 razy naprawialem sterownik i na koniec zaczęła poszaroywac na prostej przy 100kmh

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
2 minuty temu, krystian.gawin napisał:

To wtedy może się zastanowię na tym multitronikiem ,w manualu caga miałem 180.5km i 423nm .
W b8 multi był dużo lepszy?
Bo miałem 3 lata temu b7 1.8t 163km multi i 2 razy naprawialem sterownik i na koniec zaczęła poszaroywac na prostej przy 100kmh

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

0AW została na pewno poprawiona względem wcześniejszych wersji Multi.

Wg mojej wiedzy istotne jest, aby stosować w niej odpowiedni olej, tj. tylko OE z ASO, który ma inny nr niż w poprzednich wersjach w B6/B7.

Ja kupiłem swoje B8 przez przypadek, będąc w DE (miało być zupełnie inne auto) z uszkodzonym delikatnie bokiem (blacharsko).

Przebieg 260 tys., serwis na bieżąco, olej w skrzyni co 60 tys. km, pełna dokumentacja. Na razie jeździ dobrze, za chwilę wymieniam oleje.

Wykonałem już adaptację mojej skrzyni, ponieważ przy zmianach drążka biegów były wyczuwalne szarpnięcia, po adaptacji i przejechaniu

kilkuset km nie czuję żadnych drgań przy zmianie biegów.

Nie potrafię jeszcze ocenić 0AW, chyba jest zbyt młodą skrzynią (10 lat na rynku) albo nie tak awaryjną jak jej poprzedniczki.

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki za info.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Proszę o usunięcię

Edytowane przez Andrast

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.