Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju A4 b6 2.0 ALT


fronek22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie już rok czasu męczę się z tym problemem bo ciągle skądś wycieka mi olej, wymieniałem cała nową ori odmę ten trójnik i rurę z dolotem powietrza później sprawdzam i dalej  lewa strona miski olejowej cała mokra i dalej do tyło wszystko zachlapane aż mi przeglądu nie chcieli podbić oddałem do mechanika ten stwierdził że to "uszczelka" miski olejowej bo tak to wyglądało tak z lewej strony na łączeniu więc zawiesił silnik na łańcuchu, opuścił sanki i zdemontował miskę olejową oczyścił ze starego silikonu odtłuścił i umył miskę jak i górną część silnika (byłem przy tym obecny), po czym użył "dirko" i poskręcał miskę, samochód został zalany olejem dopiero po 24h schnięcia i odpalony, miało być dobrze ale dalej problem nie został rozwiązany znowu zauważyłem palmy oleju więc oddałem do kolejnego mechanika ten stwierdził, że to podstawa filtra oleju no więc mówię rób Pan no i zrobił i co i dalej to samo cała miska zarzygana z lewej strony łącznie praktycznie z całą skrzynią i całym dołem samochodu gdyż olej dalej wycieką tylko nie wiadomo skąd i ciągle robię mu dolewki - jak dojeżdżam do pracy na odcinku 7km w jedną stronę to nie zdąży się tak nagrzać i nie ma wycieków najgorzej jest na dłuższych trasach wtedy to plamka oleju pod samochodem zostaje. Teraz pytanie do was miał ktoś taki problem i co było tego przyczyną. Dołączam zdjęcia jakie udało mi się zrobić.

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez fronek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wyciągnięciu silnika z samochodu okazało się, że uszczelka pod głowicą była w kiepskim stanie i też silnik był ulany.  Sprawdzałeś tę uszczelkę? Ja problem u siebie wyeliminowałem metodą dość radykalną... wymieniłem silnik :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale jak już pisałem mechanik uszczelniał podstawę filtra oleju gdzie przy tym ściągał kolektor ssący i miał dostęp do całej lewej strony silnika i  zapewne być coś zauważył że leci olej spod uszczelki pod głowicą :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...