Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana sprężarki z passata pomocy


matrix1415

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sedrecznie wszystkich. 

Potrzebuje pomocy. Padła mi sprężarka i zamieniłem ja na sprężarke z passata. Jest to chyba inna sprężarka ponieważ moja była na kostkę 2 piny a z passata jest na jeden pin. Proszę o pomoc jak przerobić elektryka ponieważ wszyscy mówią że da się a trzeba dac jakiś przekaznik. Proszę o pomoc szybką i dokładnie opisanie jak to zrobić i czy da radę.  Pozdrawiam

Edytowane przez matrix1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady bo panel klimatyzacji nie bedzie mial jak sterowac zaworem ktorego nie ma w pompie od passata,trzeba by bylo zrobic na 2 przekaznikach 80a ktore beda sterowane z czujnika na chlodnicy,ja tak mam bo musialem,ty nie musisz wiec wkladaj normalna pompe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trudno jest tak zrobić?  Bo szczerze trudno bardzo dostać taka pompę  a po prostu już mam wszystko nabite itd . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest trudno,wystarczy trochę pojęcia jak działa przekaźnik i presostat,potrzebne 2 przekaźniki 80a po 25zl plus wysyłka,czujnik starego typu na chłodnice klimy na 4 piny 50zl,kostka do niego 10zl,czyli sam materiał 110zl plus lutownica cyna grube przewody i pojęcie,jak źle to zrobisz to możesz rozsadzić układ ciśnieniem,sprawdź czy wg ta pompa ci działa i na zapalonym silniku dotknij tym jednym przewodem do plusa na Aku na max 30sekund i zobacz czy chłodzi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma go,ustawiasz temp taka jaka chcesz i wciskasz auto,panel trzyma temp mieszajac klapami a pompa dziala w trybie cisaglym jak w passacie,ten zawor wydajnosciowy to gowno umilajace zycie tak jak i te sprzeglo zrywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze drut,ja tak mam bo musialem po tym jak zapodalem silnik,wiazke i pas z przedlifta do lifta,wiec byla tylko taka opcja by klima ruszyla,dlatego mu tlumacze ze jak nie musi niech tego nie robi tylmo wklada normalna pompe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...