Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co to za rurka? BLB/BKD chłodniczka oleju


gieras1988

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co to za rurka ta ze zdjęć obok czujnika w chłodniczce oleju/podstawie filtra oleju? skrzynia multitronik 7. nie jest to chłodzenie skrzyni czyli w niej olej ze skrzyni przypadkiem?

Pytam bo szukałem w internetach i tutaj i nie znalazłem, w etce również nie znalazłem.

Borykam się z ubytkami płynu chłodniczego, skrapla się na połączeniu skrzyni i silnika na dole (plama pod samochodem), przejrzałem wszystko z góry i z dołu i nic nie widzę. Jedyne ewentualnie mokre miejsce to ta rurka, śruba i czujnik pod nią.  Króciec mam na silikon a czujnik temp jest dobrze osadzony sztywny i nie widać żeby tam się sączyło. Pękniętą głowicę i blok odrzucam, na miejsce BLB wpadł BKD i po przeszczepie pojawił się wyciek także chodzi tylko o złe przykręcenie "czegoś" tylko czego...

 

 

19126066_1714225305273159_1648102356_o.jpg

19126253_1714225441939812_2089837893_o (1).jpg

19179369_1714225648606458_1926373643_o.jpg

1111.jpg

Edytowane przez gieras1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej zostawiamy rurkę tam jest olej 

po drugiej stronie silnika znalazłem taki zaciek jak na zdjęciu. po lewej skrzynia po prawej blok. czerwony zaciek z czerwonego płynu.

czy dobrze widzę że to z uszczelki pod głowica czy ktoś mnie pocieszy ze nie ? 

20170613_182733.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewalając te dziesiątki porad które tutaj dostałem postanowiłem jednak przyczepić się do silikonowego połączenia krućca z głowicą, jutro wymienie go na nowy i zobaczę czy to coś da, dam też nowy oring na czujniku. Króciec to tylko 20zł plus moja robota także dużo nie stracę jeśli to nie będzie on

wczoraj po jakichś 350km ubyło 5-7mm płynu ze zbiorniczka 

 

 

może ktoś jednak odpisze: czy jak pęka głowica, słyszałem, że w okolicach tłoków jakby to po prostu płyn znika, nie ma zjawiska kapania z samochodu na podłoże ?  podobno często płyn idzie np w wydech 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 16V zobacz jakie oznaczenie ma glowica, znajdziesz pod kolektorem ssacym z prawej strony, zdaje sie ze ..A  padaly wszystkie z czasem chyba C jest najnowsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...