Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

co to za rurka? BLB/BKD chłodniczka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie co to za rurka ta ze zdjęć obok czujnika w chłodniczce oleju/podstawie filtra oleju? skrzynia multitronik 7. nie jest to chłodzenie skrzyni czyli w niej olej ze skrzyni przypadkiem?

Pytam bo szukałem w internetach i tutaj i nie znalazłem, w etce również nie znalazłem.

Borykam się z ubytkami płynu chłodniczego, skrapla się na połączeniu skrzyni i silnika na dole (plama pod samochodem), przejrzałem wszystko z góry i z dołu i nic nie widzę. Jedyne ewentualnie mokre miejsce to ta rurka, śruba i czujnik pod nią.  Króciec mam na silikon a czujnik temp jest dobrze osadzony sztywny i nie widać żeby tam się sączyło. Pękniętą głowicę i blok odrzucam, na miejsce BLB wpadł BKD i po przeszczepie pojawił się wyciek także chodzi tylko o złe przykręcenie "czegoś" tylko czego...

 

 

19126066_1714225305273159_1648102356_o.jpg

19126253_1714225441939812_2089837893_o (1).jpg

19179369_1714225648606458_1926373643_o.jpg

1111.jpg

Edytowane przez gieras1988

Opublikowano
  • Autor

okej zostawiamy rurkę tam jest olej 

po drugiej stronie silnika znalazłem taki zaciek jak na zdjęciu. po lewej skrzynia po prawej blok. czerwony zaciek z czerwonego płynu.

czy dobrze widzę że to z uszczelki pod głowica czy ktoś mnie pocieszy ze nie ? 

20170613_182733.jpg

Opublikowano
  • Autor

przewalając te dziesiątki porad które tutaj dostałem postanowiłem jednak przyczepić się do silikonowego połączenia krućca z głowicą, jutro wymienie go na nowy i zobaczę czy to coś da, dam też nowy oring na czujniku. Króciec to tylko 20zł plus moja robota także dużo nie stracę jeśli to nie będzie on

wczoraj po jakichś 350km ubyło 5-7mm płynu ze zbiorniczka 

 

 

może ktoś jednak odpisze: czy jak pęka głowica, słyszałem, że w okolicach tłoków jakby to po prostu płyn znika, nie ma zjawiska kapania z samochodu na podłoże ?  podobno często płyn idzie np w wydech 

Opublikowano

masz 16V zobacz jakie oznaczenie ma glowica, znajdziesz pod kolektorem ssacym z prawej strony, zdaje sie ze ..A  padaly wszystkie z czasem chyba C jest najnowsza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.